Facebook Google+ Twitter

Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

W ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w Warszawie odbędzie się dwudniowe spotkanie prezydentów i premierów państw członkowskich oraz partnerów wschodnich. W związku ze szczytem warszawiacy powinni przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu.

Spotkanie ministrów obrony w ramach programu polskiej prezydencji / Fot. PAP/Maciej Kulczyński29 i 30 września przywódcy europejscy spotkają się w Warszawie, aby dokonać oceny i omówić plany dalszej integracji Unii Europejskiej z państwami wschodnimi.

Ze strony partnerów wschodnich, na szczycie pojawią się prezydenci Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji i Ukrainy oraz premier Mołdawii. Nadal nie jest pewne, kto będzie delegatem Białorusi. Prezydent Aleksander Łukaszenko nie jest na szczycie mile widziany, co podkreśliło skierowanie oficjalnego zaproszenia do szefa białoruskiej dyplomacji, Siarhieja Martynaua.

Czytaj także: Dziś w Warszawie rozpocznie się Szczyt Partnerstwa Wchodniego

W programie szczytu przewidziano również wspólny obiad, dwie sesje plenarne oraz konferencję prasową.

Utrudnienia w ruchu


W związku ze szczytem warszawiacy powinni przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym oraz ograniczenia możliwości parkowania pojazdów. Ze względów bezpieczeństwa konieczne będzie chwilowe wyłączenie z ruchu tras dojazdowych z Lotniska Chopina do centrum miasta.

Zakaz parkowania obejmie cały Trakt Królewski, a zakaz zatrzymywania i postoju zostanie wprowadzony na ulicach w okolicy placu Zamkowego i Starego Miasta.

Ograniczeń można spodziewać się także w pobliżu hoteli Hayatt, Westin i Hilton oraz na ulicy Grzybowskiej, Królewskiej. Utrudnienia czekają warszawiaków w okolicach Centrum Nauki Kopernik, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Urząd Warszawy apeluje do mieszkańców o dostosowanie się do zmian i śledzenie komunikatów o utrudnieniach. Szczegółowe informacje będą dostępne od godz. 8 rano w czwartek do końca szczytu pod numerem infolinii: (22) 60 380 38.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.