Facebook Google+ Twitter

Szczyt polsko-włoski odbędzie się w kwietniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 22:14

28 kwietnia odbędzie się w Warszawie polsko-włoski szczyt międzyrządowy. Poinformował o tym przebywający w Rzymie wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Przygotowania do warszawskiego szczytu są już w toku, dyplomacje obu krajów pracują nad tym, aby można było na nim sfinalizować jak najwięcej inicjatyw. O niektórych z nich wicepremier Waldemar Pawlak rozmawiał z włoskim ministrem rozwoju gospodarczego Claudio Scajolą.

Współpraca Polski i Włoch rozwija się na dwóch płaszczyznach - międzypaństwowej i europejskiej - podkreślił polski wicepremier. Jego zdaniem tylko wspólne europejskie podejście do problemów, jakie stwarza obecny kryzys, rokuje nadzieje na wyjście z niego obronną ręką.

Kooperacja może dotyczyć podobnych planów w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, mianowicie budowy elektrowni jądrowych. Jak podkreślił wicepremier, kontakty z Włochami ułatwia zawsze "podobieństwo temperamentów narodowych". "Nie brakuje im fantazji, co bardzo jest potrzebne w czasach kryzysu, gdy trzeba działać w sposób niekonwencjonalny i odważny" - powiedział Waldemar Pawlak.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.