Facebook Google+ Twitter

Szczyt prezydentów w Neapolu bez Lecha Kaczyńskiego

Wczoraj w Neapolu rozpoczął się nieformalny, dwudniowy szczyt prezydentów Włoch, Austrii, Niemiec, Portugalii i Węgier, zorganizowany pod hasłem: „Zjednoczeni dla Europy”. Z udziału w nim zrezygnowali trzej prezydenci, wśród nich Lech Kaczyński.

Przyjazd włoskiego prezydenta, Giorgio Napoletano / Fot. Anna SmolińskaOficjalne powiadomienie o nieobecności Lecha Kaczyńskiego nadeszło dwa dni przed szczytem. W spotkaniu nie wzięli udziału także prezydenci Litwy i Łotwy.

Na początku konferencji prezydent Włoch, Giorgio Napoletano, powitał obecnych szefów państw. Obecni byli: Horst Koehler z Niemiec, Laszlo Solyom z Węgier, Anibal Cavaco Silva z Portugalii i Heinz Fischer z Austrii.

W oczekiwaniu na prezydenta / Fot. Anna SmolinskaObrady odbyły się przy drzwiach zamkniętych, w Palazzo Reale. Tematem rozmów były działania UE w związku z międzynarodowym kryzysem gospodarczym, wpływ nowej strategii amerykańskiej na politykę i bezpieczeństwo Europy oraz szanse na wprowadzenie w życie Traktatu Lizbońskiego.

Zbierające się tłumy / Fot. Anna SmolinskaSzczyt zakończy się konferencją prasową jutro o godzinie 12.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Szczyt prezydentów w Neapolu bez Lecha Kaczyńskiego". Bo to szczyt prezydentów właśnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam, co to za szczyt, nuda jakaś... i prezydenci nie z tej półki co nasz Prezydent i nawet się nie dziwię jego absencji. Co innego gdyby był Sarkozy lub jakikolwiek premier...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.