Facebook Google+ Twitter

Szczyt społeczny: Prezydent jest zaniepokojny, ale myśli optymistycznie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-31 16:48

Prezydent jest zaniepokojony sytuacją gospodarczą w Polsce, jednak pozostaje optymistą. Lech Kaczyński podczas szczytu społecznego, zorganizowanego z własnej inicjatywy, powiedział, że z niecierpliwością oczekuje danych statystycznych za pierwszy kwartał bieżącego roku. Podkreślił, że "z największym niepokojem" czeka na dane dotyczące stopy bezrobocia.

Prezydent wyraził ubolewanie, że sytuacja w kraju jest "silnie stagnacyjna". Jego zdaniem, skok stopy bezrobocia w styczniu, w porównaniu z grudniem, był dwukrotnie wyższy. Prezydent dodał, że w lutym ubyło około 70 tysięcy miejsc pracy.

Prezydent powiedział, że stara się być optymistą, ponieważ Polski nie powinno już dotknąć "tak głębokie bezrobocie" jak w latach dziewięćdziesiątych. Prezydent podkreślił, że Polacy są dziś bardziej doświadczeni społecznie. Dodał, że liczy na doświadczenie pracodawców i związków zawodowych.

Lech Kaczyński wyraził swoje zaniepokojenie prognozami spadku PKB. Niepokoi go również spadek liczby pozwoleń na budowę, oddawanych mieszkań, załamanie dynamiki sprzedaży detalicznej, słabnięcie kredytowania. Prezydenta niepokoi także to, że wynoszący 18 miliardów złotych deficyt budżetowy został zrealizowany w 29 procentach w ciągu dwóch pierwszych miesięcy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.