Facebook Google+ Twitter

Szczyt w Kopenhadze: ONZ przeprasza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 10:00

ONZ przeprasza za złą organizację obsługi szczytu klimatycznego w Kopenhadze. Kilkuset uczestników mających zaproszenia na konferencję nie zostało wczoraj wpuszczonych do budynków i musiało czekać na mrozie. Policja uznała bowiem, że według norm przeciwpożarowych w środku jest zbyt dużo osób.

W grupie oczekujących byli zarówno dziennikarze, eksperci jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Dzisiaj przed wejściem do kopenhaskiego Bella Center znów stoi długa kolejka.

W wydanym oświadczeniu przedstawiciele ONZ napisali, że na szczyt akredytowało się ponad 45 tysięcy osób, czyli trzy razy więcej niż mogą pomieścić budynki Bella Center. ONZ zapewniło, że robi wszystko, by rozwiązać ten problem i przeprosiło uczestników spotkania za opóźnienia. W komunikacie napisano też, że począwszy od jutra przedstawiciele organizacji pozarządowych będą musieli posiadać drugą akredytację. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób można ją uzyskać.

Dzisiaj od rana przed wejściem do Bella Center znów stoi długa kolejka. Na wejście czekają osoby, którym wczoraj wieczorem powiedziano, by przyszły rano. Przedstawiciele jednej z białoruskich organizacji powiedzieli specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia, że stoją w kolejce od ósmej rano, ale nie wiedzą, czy dzisiaj uda im się wejść do środka.

Od rana kolejka powoli się rusza, bo policja wpuszcza pojedyncze osoby do środka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.