Facebook Google+ Twitter

Szczytno - gród zacny i stary ma już własne talary!

Szczytno doczekało się własnej monety! Nieduże miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, rozsławione przez Sienkiewicza w "Krzyżakach" w tym roku będzie miało własne talary.

Talar Szczycieński. / Fot. screen: www.e-numizmaty.comLokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego, wraz z portalem numizmatycznym www.e-numizmaty.com promują wydanie Talara Lokalnego 5-ciu Jurandów, który jest doskonałą promocją miasta, jak również nie lada gratką dla kolekcjonerów.

Pierwszy talar szczycieński otworzy numizmatyczną serię z "Dziejów Szczytna". W kolejnych latach emisja szczycieńskiej monety będzie wznawiana. Liczba wyemitowanych talarów niestety nie będzie imponująca, jedyne 10 tys. sztuk monet wybitych w mosiądzu. Kolejne 200 sztuk będzie pokrytych srebrem ze spersonalizowanym znakiem holograficznym, monety te będą oprawione w prestiżowe ramki i trafią w ręce kolekcjonerów.

Szczycieński talar trafił w ręce zjadaczy chleba 18 lipca, w dniu rozpoczęcia "Dni i Nocy Szczytna", talar jako moneta będzie funkcjonował do 30 września br. Talar szczycieński, będzie równowartością monety 5-złotowej, dzięki czemu do 30 września będziemy mogli dokonywać nim płatności w punktach sprzedaży oznaczonych naklejką "Tutaj można płacić talarem szczycieńskim".

Talar będzie funkcjonował w obiegu na zasadzie bonu towarowego, więc nie możemy mylić go z monetą płatniczą. Po 30 września talar szczycieński będzie przedstawiał jedynie wartość kolekcjonerską.

Źródło:
www.e-szczytno.eu
www.e-numizmaty.com
www.talarlokalny.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.07.2008 18:32

(+) Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusa za info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.