Facebook Google+ Twitter

Szczytno obchodzi 10. rocznicę powstania Centralnego Biura Śledczego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-08 08:55

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbędą się obchody 10 rocznicy utworzenia Centralnego Biura Śledczego. Z funkcjonariuszami Biura mają spotkać się premier Donald Tusk, szef MSWiA Jerzy Miller oraz Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk.

Podczas uroczystości odbędzie się pokaz taktyki, technik interwencji i sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy CBŚ. W programie obchodów jest również seminarium szkoleniowe na temat współczesnych zagrożeń przestępczością zorganizowaną.

40 zasłużonych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i wieloletnich współpracowników policji, otrzyma odznaczenia "Zasłużony Policjant", medale "Za zasługi dla Policji" i akty mianowania na wyższe stopnie oficerskie.

Centralne Biuro Śledcze powstało w lutym 2000 roku w wyniku połączenia Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Biura do Spraw Narkotyków w Komendzie Głównej Policji. Ta specjalna komórka odpowiada za zwalczanie przestępczości zorganizowanej o charakterze kryminalnym, narkotykowym i ekonomicznym.

Efekty 10-letnich działań funkcjonariuszy CBŚ to m.in. 13 tysięcy zatrzymanych przestępców, w tym ponad 1400 szefów zorganizowanych grup, przechwycone narkotyki warte około 500 milionów złotych i zabezpieczone mienie o wartości prawie 2 miliardów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.