Facebook Google+ Twitter

Szef ABW wynosił dokumenty z siedziby PTC?

"Wprost" na swojej stronie internetowej informuje, że stołeczna prokuratura prowadzi śledztwo, w którym podejrzanym o kopiowanie dokumentów PTC (właściciela Ery) jest szef ABW Krzysztof Bondaryk. Śledztwo ma prawdopodobnie tajny charakter.

 / Fot. screen ze strony www.abw.gov.plSprawa dotyczy nielegalnego powielania danych i wynoszenia dokumentów z firmy PTC. Jak sugeruje tygodnik, taki proceder miał miejsce w 2005 roku. W tym czasie Bondaryk pracował w departamencie administracji firmy PTC.

Prokuratura o rzekomej kradzieży danych dowiedziała się od członka zarządu Ryszarda Pospieszyńskiego, który złożył do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie. Jak utrzymuje, szef ABW kopiował tysiące stron poufnych dokumentów, w tym zapytań ze strony służb.

- Pan Bondaryk był przesłuchiwany w tej sprawie jako świadek. Śledztwo to było prowadzone przez ABW. Obejmując funkcję szefa agencji, by uniknąć posądzenie o brak bezstronności, pan Bondaryk podjął decyzję o przekazaniu akt tej sprawy do prokuratury - powiedziała dla Wprost rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk. Wyraziła ona opinię, że zarzuty kierowane wobec Bondaryka są bezpodstawne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sprawdziłem, ale słownik nie wychwycił błędu, ponieważ słowo "światek" istnieje i nie jest pojmowane jako błędne. Cieszę się, że chociać przeczytałeś tekst, może będzie to dla CIebie impuls i sam zdecydujesz się opublikować ciekawy materiał. Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako "światek". Sorry ale można sprawdzić pisownie przed opublikowaniem tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.