Facebook Google+ Twitter

Szef BBN: projekt profesjonalizacji armii niedopracowany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 08:36

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zarzucił rządowi, że jego projekt profesjonalizacji polskiej armii jest niedopracowany. Władysław Stasiak występując w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia wyraził opinię, że rezygnacja z poboru i przejście na zawodowstwo nie ma sensu bez jednoczesnej modernizacji armii.

Zauważył przy tym, że prezydent już w 2006 roku ogłosił stopniowe odchodzenie od poboru i przechodzenie do profesjonalnej armii. Dodał jednak, że ta koncepcja zakładała modernizację sił zbrojnych.

Jak zaznaczył Stasiak, modernizacja polskiej armii wymaga odpowiednich nakładów finansowych, a takich planów brakuje w rządowym projekcie.

Zdaniem Władysława Stasiaka, rządowy projekt nie zawiera również projektów innych ustaw, które powinny towarzyszyć planom profesjonalizacji.

Szef BBN dodał również, że projekt Platformy sprawia wrażenie chaotycznego, gdyż jeszcze niedawno była mowa o tym, że armia zawodowa będzie liczyć 150 tysięcy żołnierzy.

Przyjęty wczoraj przez rząd projekt ustawy o profesjonalizacji wojska zakłada między innymi zlikwidowanie powszechnego poboru od przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.