Facebook Google+ Twitter

Szef CBA inwestuje na giełdzie. Wipler: Powinien zrezygnować ze stanowiska

Szef CBA inwestuje w akcje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z oświadczenia majątkowego za ubiegły rok wynika, że Paweł Wojtunik dysponował papierami wartymi 216 tys. złotych. PiS zarzuca mu konflikt interesów.

 / Fot. materiały prasowe CBAPaweł Wojtunik nie ukrywa, że inwestuje na giełdzie. Od 2012 r. podaje informację o zgromadzonych papierach wartościowych w oświadczeniu majątkowym. W 2013 r. szef CBA zadeklarował posiadanie akcji na 216 tys. złotych - podaje serwis Rp.pl.

Wiceprezes PiS, Mariusz Kamiński widzi w postępowaniu Wojtunika konflikt interesów oraz konflikt etyczny. "Wielokrotnie miałem informacje, które mógłbym wykorzystać, grając na giełdzie. Ale taka aktywność nie przyszła mi nawet do głowy" - powiedział. Zdaniem Przemysława Wiplera szef CBA powinien zrezygnować ze stanowiska. Przypomina infoaferę, w której uczestniczyły spółki giełdowe.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wojtunik gra na giełdzie długo przed objęciem stanowiska szefa CBA . Prawo tego nie zabrania .Odkąd objął stanowisko było to wiadome [ opublikowane majątki osób publicznych ] że takie akcje posiada . Jednak dla czystości sprawy i nienarażania się na krytykę i ataki ze strony opozycji powinien zaprzestać gry na giełdzie . Media przed wyborami szperają w papierach dla wiadomych celów . Jednemu wolno otrzymywać finansowe prezenty milionowe a prokuratura nie widzi w tym przekroczenia prawa , innym szuka się na siłę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

KNF ma odpowiednie narzędzia które pozwalają stwierdzić czy ktoś skorzystał z informacji niejawnej. Trzeba ich tylko użyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu chyba nawet nie chodzi o konflikt interesów. Uprawnionym wydaje się domniemywanie, że szef CBA może wykorzystywać tajne informacje pozyskane w swojej firmie przy lokatach swoich akcji na giełdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie Tuska żyją w luksusach inwestując na giełdzie, a biedne dzieci przeszukują śmietniki.
Oto Polska Tuska !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Wipler po pijackiej bijatyce z policja powinien złożyć mandat posła - trudno mieć szacunek do "władzy ustawodawczej" której przedstawiciele konkurują z menelami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.