Facebook Google+ Twitter

Szef CBA nie pozna treści raportu Julii Pitery?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-02 15:04

Brak dostępu Mariusza Kamińskiego do raportu o CBA był powodem zmiany porządku obrad sejmowej speckomisji. Posłowie zamierzali dziś przesłuchać szefa CBA i autorkę raportu Julię Piterę.

Przewodniczący komisji Jarosław Zieliński z PiS powiedział, że Kamiński powinien poznać treść tego dokumentu. Dlatego Zieliński zwrócił się do premiera i minister Pitery o udostępnienie raportu szefowi CBA. Premier jeszcze na pismo nie odpowiedział, a Pitera bez uzasadnienia odmówiła. Również pytana przez dziennikarzy nie chciała swojej decyzji uzasadniać. Powiedziała jedynie, aby pytać o to Jarosława Zielińskiego i Mariusza Kamińskiego. "To jest moja decyzja i koniec" - opowiedziała Pitera.

Z raportem Pitery zapoznali się już posłowie speckomisji. Janusz Zemke z SLD uważa, że w dużej części można by go odtajnić. Zemke powiedział, że w życiu czasem są rzeczy którymi można się chwalić i inne którymi - nie można. "Najlepiej wtedy przybić pieczątkę tajne" - mówił poseł SLD. Zaznaczył, że z raportu Pitery można sporządzić skrót, który mógłby być odtajniony i przekazany opinii publicznej. Według niego odtajnienie raportu w całości niosłoby ze sobą niebezpieczeństwo ujawnienia funkcjonariuszy CBA.

Wiceprzewodniczący speckomisji Paweł Graś niechętnie komentuje raport. Graś zaznaczył, że Julia Pitera "bardzo dzielnie sprawuje swoją funkcję" i opracowuje rozwiązania prawne do walki z korupcją. Uważa, że sprawa raportu jest stara i nie jest warta uwagi. " To stary odgrzewany kotlet" - dodał poseł PO.

Szef komisji do spraw służb specjalnych Jarosław Zieliński z PiS jest innego zdania. "Ten kotlet dopiero się usmażył" - odparł Zieliński. Według niego właśnie ukrywanie raportu przed Mariuszem Kamińskim zasługuje na uwagę. Zaznaczył, że szef CBA nie ma wglądu do raportu, a zgodnie z prawem może to robić każdy poseł.

Według pojawiających się w mediach informacji, raport ma dowodzić, że celem działań CBA było skompromitowanie Platformy Obywatelskiej przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.