Facebook Google+ Twitter

Szef CBA zostanie przesłuchany w sprawie afery gruntowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-15 12:15

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego złoży zeznania w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej w sprawie tak zwanej afery gruntowej. Mariusz Kamiński ma się stawić u śledczych w południe.

Prokurator Mateusz Martyniuk powiedział, że śledczy chcą ustalić, jaką wiedzę ma minister Mariusz Kamiński w tej głośnej aferze. Przesłuchanie ma związek z pismem, jakie szef CBA skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Szef CBA deklarował w nim pomoc dla prowadzonego przez prokuraturę postępowania i zapewniał, że CBA jest w posiadaniu informacji, które mogą w istotny sposób przyczynić się do rozwiązania prowadzonej przez prokuraturę sprawy.

Prokurator Martyniuk zaznaczył, że śledztwo w sprawie afery gruntowej trwa już dwa lata. Do tej pory prowadzący sprawę prokuratorzy przesłuchali większość zaplanowanych do tej sprawy świadków.

Mariusz Kamiński jako świadek został przesłuchany przez śledczych zaraz na początku całej afery. Kilkanaście dni temu szef CBA wysłał do prokuratury pismo, w którym domagał się uznania instytucji przez niego kierowanej za pokrzywdzoną w sprawie. Kamiński miałby dzięki temu wgląd w akta sprawy.

Aferę gruntową badają również posłowie w specjalnie powołanej do tego tak zwanej komisji naciskowej. Sprawa wybuchła w 2007 roku. Rozpoczęła się od podania, które wpłynęło do ministerstwa rolnictwa, o odrolnienie działki w okolicach Mrągowa.

Płatną protekcję w tej sprawie miało udowodnić CBA, ale do podejrzanych trafił "przeciek". Efektem całej afery była dymisja ówczesnego ministra rolnictwa Andrzeja Leppera oraz rozpad koalicji rządzącej PiS/LPR i Samoobrony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.