Facebook Google+ Twitter

Szef Facebooka odda na cele charytatywne 99 proc. swoich akcji? Mogą być warte 45 mld dolarów (wideo)

Szef Facebooka postanowił przekazać 99 proc. należących do niego akcji kierowanej przez siebie fundacji. Szacuje się, że wartość daru wyniesie około 45 mld dolarów.

 / Fot. X-newsWspółzałożyciel i prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił, że wraz żoną Priscillą Chan przekaże 99 procent swoich akcji z portalu społecznościowego na cele charytatywne. Szacuje się, że suma wyniesie ponad 45 miliardów dolarów. Pieniądze mają być przekazywane stopniowo na rzecz Chan Zuckerberg Initiative, nowo stworzonej przez parę fundacji. Jej celem będzie namawianie ludzi z całego świata do zwiększania potencjału ludzkiego i traktowania wszystkich dzieci z równym szacunkiem. Oświadczenie w tej sprawie zostało wydane wraz z informacją o narodzinach pierwszej córki miliardera.

Wątpliwości budzi jedynie fakt, że akcje zostaną przekazane fundacji, którą zarządza sam Zuckerberg. Według brytyjskiego The Independent organizacja ta może wydawać pieniądze na dowolne cele.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może dzieki jego postawie nie bedzie rewolucji rzed 2017j rokiem? Nuestety chyba to za malo aby jej na trwale zapobiec, tak sądzę znając dzieje ludzkości, wojen, rewolucji ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.