Facebook Google+ Twitter

Szef Facebooka powinien spalić się ze wstydu. Swoje konta w sieci zabezpieczał hasłem "dadada"

Szef Facebooka padł ofiarą cyberprzestępca. Myliłby się jednak ten, kto pomyślał, że do wejścia na konta Zuckerberga w serwisach Twiiter i Pinterest konieczne było złamanie skomplikowanych haseł.

 / Fot. Ruptly/x-newsMark Zuckerberg regularnie przypomina użytkownikom swojego portalu o bezpieczeństwie haseł do kont. Jednak założyciel Facebooka sam zapomniał zachować czujność i padł ofiarą hakerów. Przestępcy wkradli się na Twittera oraz Pinteresta programisty. Za włamanie odpowiadają trzy osoby, które prawdopodobnie pochodzą z grupy OurMine z Arabii Saudyjskiej. Specjaliści twierdzą, że Zuckerberg nie wykazał się specjalną troską o bezpieczeństwo. Do swoich kont na portalach logował się hasłem „dadada”. Biorąc pod uwagę, że Zuckerberg na swojego Twittera ostatnio logował się 4 lata temu, hakerzy nie wyrządzili większych szkód, włamując się na jego profil. Czy miliarder wyciągnie wnioski ze swojego lekkomyślnego zachowania?

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wali się kolejny autorytet. Porażające. Równie skuteczne może być dodanie punktu do oświadczeń majątkowych parlamentarzystów: posiada podsłuch/nie posiada podsłuchu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak: "szewc bez butów chodzi" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.