Facebook Google+ Twitter

Szef Gazpromu poleciał do Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 09:57

Szef Gazpromu Aleksiej Miller poleciał do Brukseli. Według rosyjskiego koncernu, porozumienie o monitorowaniu przepływu gazu powinno być podpisane jeszcze raz.

Źródła unijne potwierdziły Polskiemu Radiu, że spotkanie z przedstawicielami Gazpromu odbędzie się wieczorem, po posiedzeniu unijnych ministrów do spraw energii.

Porozumienie o unijnej misji, która ma nadzorować tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę, zostało podpisane ubiegłej nocy w Kijowie. Podpis pod dokumentem złożyła ukraińska premier Julia Tymoszenko, kilka godzin wcześniej zrobił to szef rosyjskiego rządu Władimir Putin.

Jednak okazało się, że dokument podpisany w Kijowie różni się od tego, który został zaakceptowany przez władze w Moskwie. Przy podpisie przedstawiciela Ukrainy dołączono oświadczenie mówiące, że Ukraina nie podkradała płynącego przez jej terytorium rosyjskiego gazu i że nie jest zadłużona wobec Gazpromu. Rosja utrzymywała, że treść tego załącznika nie była z nią uzgadniana i nie zgodziła się podpisać dokumentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.