Facebook Google+ Twitter

Szef indyjskiego CBŚ: "Jeśli nie można zapobiec gwałtowi, trzeba się nim cieszyć"

Szef indyjskiego Centralnego Biura Śledczego, podczas wypowiedzi na temat nielegalnych zakładów sportowych, stwierdził, że jeśli będziemy je akceptować, to równie dobrze można powiedzieć: "Jeśli nie można zapobiec gwałtowi, trzeba się nim cieszyć".

 / Fot. Lies Thru a Lens/CC BY 2.0Kontrowersyjna wypowiedź szefa indyjskiego Centralnego Biura Śledczego Ranjita Sinhy, który stwierdził, że "jeśli nie można zapobiec gwałtowi, trzeba się nim cieszyć", wywołała oburzenie na całym świecie. Okazuje się jednak, że fragment ten jest wyrwany z kontekstu. Sinha w ten sposób próbował uzmysłowić słuchaczom, że nie można akceptować nielegalnych zakładów sportowych, tylko dlatego, że trudno wyegzekwować ich zakaz.

Jak informuje wprost.pl, mimo tłumaczeń, szefa indyjskiego CBŚ atakują środowiska feministyczne. "To chore, że mężczyzna, który prowadzi kilka śledztw w sprawie gwałtów, stosuje takie analogie. Powinien odpowiedzieć za poniżenie kobiet" - oburza się jedna z kobiet, cytowana przez gazetę The Hindu.

Sinha stwierdził, że żałuje, że jego słowa zostały tak zinterpretowane i wywołały takie zamieszanie. Podkreślił też, że szanuje kobiety, a mówienie, że powinny się cieszyć gwałtem, to "błędna interpretacja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.