Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21976 miejsce

Szef KAI broni rodziny

Marcin Przeciszewski kierujący Katolicką Agencją Informacyjną w kilka dni po ataku Naszego Dziennika na podległą sobie instytucję wydał oświadczenie w obronie cywilizacyjnego znaczenia rodziny.

Marcin Przeciszewski w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim / Fot. TVN 24- "Dotychczas wydawało się, że jednym z obowiązków wierzących jest obrona Kościoła. Dziś jestem przekonany, że naszym obowiązkiem jest także obrona cywilizacji" – pisze redaktor Naczelny KAI.

"Nie ma argumentu, aby związkom tej samej płci, które nie pełnią żadnej roli społecznej, przyznać te same prawa. Jedynym jest argument ideologiczny, wynikający z nowej, niebezpiecznej, a coraz bardziej lansowanej utopii społecznej." – przekonuje katolicki publicysta.

Kilka dni temu KAI została zestawiona przez ks. prof. Czesława Bartnika w Naszym Dzienniku z "ośrodkami antykatolickimi".

"(…) ośrodki zdecydowanie antykatolickie, które podkopywały naukę Kościoła, kodeks etyczny, patriotyzm, a przede wszystkim duchowieństwo, bo innej inteligencji na dobrą sprawę było bardzo niewiele (…) już występują wyraźnie nie tylko z antyklerykalizmem, ale wprost z sekularyzmem, laicyzacją, ateizmem i próbami rozbicia Kościoła. Obecnie czynią to: Ruch Palikota, SLD, polityczne lobby żydowskie, ośrodki ateistyczne, antypolskie, niektóre ośrodki kulturalne oraz medialne i nadal tzw. katolicy otwarci – z "Tygodnika Powszechnego", Znaku, "Więzi", KAI, niektórych KiK-ów i inne. A mocno wspierają ich ideologowie unijni Zachodu."

Felietonista ND napisał jeszcze: "Chcą zamknąć usta polskiemu Kościołowi, żeby nie zakłócał błogiej ciszy kościelnej na Zachodzie i w całej UE. A uciszanie Kościoła to przede wszystkim uciszanie kleru."

Wystąpienie uznanego i wiekowego teologa spotkało się ze zdecydowaną reakcją episkopatu.

- Polska Katolicka Agencja Informacyjna jest największą i najpoczytniejszą w Europie i zdecydowanie głosi Chrystusa w świecie laickim. Ekipa Przeciszewskiego odpowiada za ten sukces – określił stanowisko metropolity lubelskiego, który nadzoruje to medium, ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

"Wyrażam stanowczy protest z powodu mijających się z prawdą i krzywdzących opinii, wyrażonych pod adresem Agencji" - dodał. Jego zdaniem "publikowanie [...] oszczerczych pomówień wobec tak zasłużonej instytucji powołanej i nadzorowanej przez Konferencję Episkopatu Polski jest próbą rozbijania jedności Kościoła i sianiem zamętu w umysłach wiernych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.