Facebook Google+ Twitter

Szef Kancelarii Prezydenta pozwie Radio Zet i prezesa BOŚ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 17:40

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Radiu Zet i prezesowi Banku Ochrony Środowiska.

Chodzi o doniesienia o wielomilionowych stratach, jakie bank miał ponieść z powodu skupowania długów szpitali po zawyżonych cenach w czasie kiedy Kownacki był wiceprezesem BOŚ.

Według Piotra Kownackiego, w sprawie tej podawanych jest wiele kłamliwych informacji. Dlatego zdecydował o złożeniu pozwu o naruszenie dóbr osobistych.

Prezydencki minister powiedział, że decyzja o skupowaniu długów służby zdrowia została podjęta kolegialnie przez zarząd. Dodał przy tym, że od czasu kiedy według doniesień medialnych miał narazić bank na straty, w instytucji tej wielokrotnie prowadzono kontrole, które nie wykazywały żadnych nieprawidłowości. Piotr Kownacki przypomniał też, że podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w 2002 roku uzyskał absolutorium.

Piotr Kownacki dodał, że również podawane sumy nie są prawdziwe. Według niego, w czasie gdy pracował w banku, kupiono wierzytelności na kwotę nie przekraczającą dwudziestu kilku milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.