Facebook Google+ Twitter

Szef klubu PiS odwołał spotkanie z PO ws. ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-11 18:21

Szef klubu PiS odwołał spotkanie w sprawie ustawy medialnej - poinformował przewodniczący klubu PO. Według Zbigniewa Chlebowskiego, szef klubu PiS Przemysław Gosiewski nie chciał dyskutować o projekcie, którego nie zna.

Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość domagało się tak zwanego okrągłego stołu w sprawie ustawy medialnej, którego efektem miał być projekt nowych zapisów o RTV. Na to z kolei nie chciała się zgodzić Platforma Obywatelska. Jednak - jak zapewniał Chlebowski - liczyliśmy, że uda nam się przekonać największą partię opozycyjną do dobrych rozwiązań zawartych w projekcie PO-PSL-SLD.

Poseł PiS Jan Dziedziczak wyjaśnia, że PO odrzucając propozycje PiS dotyczące prac nad nowym projektem ustawy medialnej, powinna się liczyć z taką decyzją przewodniczącego Przemysława Gosiewskiego. Według niego zapraszanie do współpracy PiS nad gotowym już projektem nie miało sensu.

Chlebowski zapowiedział, że projekt ustawy medialnej zaakceptowany przez trzy ugrupowania trafi do Sejmu na początku przyszłego tygodnia. Oznacza to, że ustawa będzie mogła wejść w życie na przełomie maja i czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.