Facebook Google+ Twitter

Szef Komisji o Parlamencie Europejskim. "Jesteście śmieszni"

Ostra kłótnia pomiędzy przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean Claud Junckerem, a przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajanim, rozegrała się podczas trwającej sesji plenarnej PE w Strasburgu.

Kłótnia miała miejsce podczas podsumowania półrocznego przewodnictwa Malty w Unii Europejskiej. Na sali plenarnej pojawił się / Fot. Paweł Kiliański premier tego kraju, Joseph Muscat, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claud Juncker, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani oraz posłowie. Właściwie to garstka parlamentarzystów, którzy stawili się w liczbie ok. 30 osób z ponad 750. To zdenerwowało szefa Komisji, Juckera.

- Jesteście śmieszni. Chciałbym powitać tych, którym chciało się wstawać rano, żeby się tu pojawić. To, że na sali jest może ze 30 europosłów pokazuje, że Parlament nie jest poważny - zaczął swoje ostre przemówienie przewodniczący Komisji. - Jest tu premier Malty, a gdyby na sali była kanclerz Merkel albo prezydent Macron to sala byłaby pełna - kontynuował.

W tym momencie zareagował przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani. - Czy może pan okazać więcej szacunku? Może pan krytykować Parlament, ale to Parlament kontroluję Komisję, a nie Komisja Parlament - powiedział podniosłym tonem.

- Kto ma kontrolować komisję, jak tu na sali jest tylko kilku posłów. Jesteście śmieszni - powtórzył Juncker. Po tych słowach ponownie przerwał mu Tajani. - Panie przewodniczący, proszę zmienić język! Nie jesteśmy śmieszni". Juncker nadal pozostawal w natarciu - Nigdy więcej nie będę brał udziału w takim spotkaniu. Komisja odpowiada przed Parlamentem, ale Parlament musi szanować prezydencję także tych najmniejszych państw, a tego Parlament nie robi - stwierdził na zakończenie wymiany ciosów przewodniczący Komisji Europejskiej i zaczął podsumowanie maltańskiego przewodnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.