Facebook Google+ Twitter

Szef Microsoftu zaleca, by kobiety wierzyły w karmę zamiast prosić o podwyżkę

Prezes Microsoftu, Satya Nadella, wziął udział w konferencji poświęconej kobietom w branży IT. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wygłoszone przez niego teorie na temat wpływu karmy na podwyżkę.

https://flic.kr/p/o1VacA / Fot. Bhupinder Nayyar/CC BY 2.0"Nie chodzi o proszenie o podwyżkę, ale świadomość i wiarę, że system da ci właściwą podwyżkę we właściwym momencie. Chodzi o dobrą karmę... To wraca, bo ktoś będzie wiedział, że to taka osoba, której mogę zaufać" – powiedział szef Microsoftu. Jego wypowiedź dotyczyła sytuacji, gdy kobiety zarabiają zbyt mało. Satya Nadella odradzał proszenie o podwyżkę i zalecał wiarę w karmę - podaje Puls Biznesu.

Czytaj także: Google usuwa linki w wyszukiwarkach. Zniknęło ich już 3657 po prośbach wysłanych z Polski


Nadella zarabia 1,2 mln dolarów rocznie. Oprócz tego otrzymuje premię w wysokości 3,6 mln dolarów. Razem z pakietem akcji wartych 13,2 mln dolarów szef Microsoftu może zarobić w przyszłym roku 18 ml dolarów.

Sam zainteresowany po burzy wywołanej swoją wypowiedzią tłumaczył się przekonaniem, że zarobki kobiet i mężczyzn są identyczne. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy krytycznych na temat Nadelli. Warto przytoczyć choćby ten napisany przez Chucka Granade: "Poczekam jak karma obniży cenę konsoli xboxlive".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czuję coś złowieszczego w tej retoryce. Ludobójstwa faszyzmu i komunizmu miały swoje podłoża w wierze w reinkarnację. Odrodzeniu w rasie, wiecznym obrocie materii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwie jest to spór zasadzający się na tle religijnym. W kraju, który tak naprawdę jest silnie zróżnicowany pod względem wyznawanej wiary, a Watykan jest pozorną fasadą, nie ma chyba większego znaczenia tego rodzaju argumentacja, mimo że można dopatrywać się oznak dyskryminacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sadella zapraszamy do Polski tu nikt nie ważyć się będzie prosić o podwyżkę . Mamy doskonałą karmę, pielęgnowaną przez ostatnie 70 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.