Facebook Google+ Twitter

Szef MON przedstawił nowego dowódcę sił w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 15:59

Minister obrony narodowej Bogdan Klich przedstawił oficjalnie nowego dowódcę naszych sił w Afganistanie - generała brygady Janusza Bronowicza. Generał Bronowicz przejmie we władanie polski kontyngent na przełomie października i listopada.

Prezentacja odbyła się na konferencji szefa MON w Dowództwie Operacyjnym Wojska Polskiego. Dzięki wideokonferencji minister mógł połączyć się z generałem, który przeprowadza już rekonesans w Afganistanie.

Nowy dowódca był wcześniej m.in. dowódcą 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, która będzie stanowiła 90 procent szóstej zmiany naszych wojsk w Afganistanie.

Przy okazji prezentacji nowego dowódcy obecny szef kontyngentu pułkownik Rajmund Andrzejczak krótko podsumował piątą zmianę polskich wojsk. Pułkownik zaznaczył, że był to ciężki okres dla naszych sił, bo wiązał się on z wyborami prezydenckimi w tym ogarniętym konfliktem kraju. Jednak mimo tego - oficer jest zadowolony z naszych żołnierzy, którzy - jego zdaniem - wykonali wszystkie powierzone im zadania.

Pułkownik Andrzejczak zapewnił, że wtajemniczy we wszystkie działania wojskowe nowego dowódcę zmiany - generała Bronowicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.