Facebook Google+ Twitter

Szef MSW Indii podał się do dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 11:08

W związku z zamachami terrorystycznymi w Bombaju, minister spraw wewnętrznych Indii Shivraj Patil podał się do dymisji. Powodem decyzji była, jak powiedział, moralna odpowiedzialność za dopuszczenie do wydarzeń w Bombaju.

Władze rządzącej Partii Kongresowej potwierdziły złożenie dymisji i zapowiedziały, że powołanie nowego ministra spraw wewnętrznych leży w kompetencji premiera kraju.

Shivraj Patil był od dawna krytykowany za nieumiejętne kierowanie walką z terroryzmem oraz słabość rozpoznania zagrożeń terrorystycznych. Patil był przeciwnikiem wprowadzenia w Indiach specjalnego ustawodawstwa antyterrorystycznego do czego nawoływała od dawna opozycja. Twierdził, iż ustawodawstwo takie ograniczy znacząco prawa obywatelskie, a także może stanowić zagrożenie dla demokracji.

W ostatnim roku doszło w Indiach do kilkunastu poważnych zamachów bombowych w największych miastach kraju. Zginęło w nich kilkaset osób, a ponad tysiąc zostało rannych. Zdaniem komentatorów, Indie są obecnie jednym z najbardziej zagrożonych przez terroryzm krajem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.