Facebook Google+ Twitter

Szef MSW: Nie chcę się obudzić w mieście, w którym rządzi Macierewicz

Referendum warszawskie zbliża się wielkimi krokami. Rosną ataki armii - walczącej o stolicę i drugiej o jej obronę. Z jednej strony słychać: Gronkiewicz-Waltz jest złym gospodarzem, z drugiej - do Polski chce wejść okupant. Jest nim PiS.

 / Fot. Wikimedia CommonsIm bliżej referendum w Warszawie, tym bardziej aktywny staje się PiS. Jarosław Kaczyński kilka razy dziennie staje przed mikrofonami, aby obwieścić mieszkańcom stolicy, jak papużka rezolutna, że rozkopane są w mieście ulice, a władza jest arogancka i butna. I co chwila stawia te same pytania: Jesteście za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz? Idźcie na referendum. Jesteście przeciw? Też idźcie.

Doradca prezydenta Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz mówi: przypomina mi to, jak na boisku drużyna biegnie na bramkę i można albo się rzucić i bronić bramki, albo zostawić ich na spalonym. Jak ja nie idę do referendum i nie głosuję, to zostawiam pędzący na bramkę PiS na spalonym - powiedział na antenie Radia ZET.

Rzecznik PiS Adam Hofman strzela, niczym karabin maszynowy: Wierzę, że PO nie będzie tchórzyć. Ja prezydent Gronkiewicz-Waltz oceniam fatalnie, jako arogancką i złą prezydent. Pani prezydent chce wprowadzić opłaty za przejazd niektórymi mostami, opłaty za wjazd do centrum, chce de facto zrobić z Warszawy miasto dla bogaczy. Liczymy się przy urnach, to jest w demokracji normalne – podkreśla zarozumiałym tonem.

I dodaje z rozpędu, że koalicyjne PSL zapowiedziało, że nie idzie do referendum. - Jak zostajesz, jesteś z PSL. Rzecz jest prosta. Niech sobie siedzi w domu - mówi Adam Hofman w programie Radia ZET. Przeskakuje nagle w inną stronę – na pokład Platformy.

- Jeżeli Donald Tusk nie zrobi wyborów, to trafi przed Trybunał Stanu. To jest oczywiste. Złamie konstytucję, ustawę o referendum. On tego nie zrobi, bo nie chce trafić przed Trybunał. Ryszard Kalisz ma tu rację. W parlamencie nasze głosy wystarczą, żeby go postawić przed Trybunałem, jeśli on nie zrobi wyborów – wyjaśnia ignorancko polityk PiS.

Prof. Tomasz Nałęcz krytykuje rzecznika partii Kaczyńskiego. - Jak ja pójdę do tego referendum i oddam głos w obronie Hanny Gronkiewicz-Waltz, to mój głos się przyczyni do jej odwołania. Proszę się zastanowić, dlaczego przeciwnik pani prezydent – człowiek, który by ją utopił w filiżance, tak mnie namawia żebym poszedł i żeby oni przegrali. Oni świetnie wiedzą, że mój głos im jest potrzebny do frekwencji. Niech pan nie rżnie głupa tutaj! - mówił wprost w oczy na antenie Radia ZET, prof. Nałęcz. - To pan rżnie głupa! Będzie was więcej, to ją obronicie – odbija natychmiast Adam Hofman.

- To referendum nie jest dla Warszawy, o nią najmniej w tym wszystkim chodzi. Ono jest po to, aby udowodnić PO, że na pewno straci władzę. Ja bym nie chciał się obudzić w poniedziałek w mieście, w którym równie dobrze może zacząć rządzić Antoni Macierewicz - mówił Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, komentując zbliżające się referendum na temat odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem ministra Sienkiewicza, warszawiacy stali się po trosze zakładnikami klasycznego dzielenia: "albo jesteś za, albo przeciw". - To dzielenie - mam takie wrażenie – ma niewiele wspólnego z samym miastem, jego żywotnością, inwestycjami i przyszłością - powiedział. I dodał, że on nie zamierza iść na referendum.

Nie zamierza, bo to referendum jest prostą grą opozycji, z władzą. Jak ocenia minister – jest ono po to, aby odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz i udowodnić PO, że na pewno straci władzę. Taki jest sens działania opozycji PiS - podkreślił szef MSW. I stanowczo zaznaczył: To referendum nie jest dla Warszawy. Tu o Warszawę najmniej w tym wszystkim chodzi. To jest "próba zdobycia władzy przez opozycję".

- Ja bym nie chciał się w poniedziałek obudzić w mieście, w którym równie dobrze może zacząć rządzić Antoni Macierewicz. A to może być konsekwencją tego warszawskiego referendum - stwierdził minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Jednocześnie przyznał, że ewentualna przegrana w Warszawie, byłaby dla Platformy "potężną ostrogą, która rani boki konia". Zaznaczył jednak stanowczo i otwarcie, iż wierzy, że obecna prezydent stolicy zachowa swoje stanowisko.

Adam Szejnfeld, były wiceminister PO uważa, że gdyby wejść w konwencję, której używa PiS, to - po odwołaniu prezydent Warszawy - trzeba w Polsce ogłosić godzinę "W", aby bronić kraju przed okupantem - partią Jarosława Kaczyńskiego.

Referendum warszawskie w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy brali udział w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 roku. Chodzi o co najmniej 389 430 uczestników głosowania. Inicjatywa referendum została podjęta przez burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Poparły ją m.in. - PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska.

SLD stawia na neutralność i pełną swobodę wyboru decyzji w sprawie udziału w referendum i głosowaniu członków partii. Platforma podtrzymuje podjęte od początku wezwanie do pozostania ludzi w domach i pójścia do głosowania w trakcie wyborów prezydenta stolicy, w normalnym trybie ustawowym, za rok.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ja codziennie się budzę i zastanawiam się co zostało z tego od czego się przemiany w naszym kraju zaczęły, gdzie te wszystkie zasady i ideały? Potem robi mi się smutno, że 24 lata temu dałem się nabić w butelkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadam retoryczne pytanie.
Czy istnieje jakikolwiek były ,obecny minister i pod minister z rządu PO/PSL który chciałby być rozliczony z kierowania tą krainą miodem i mlekiem płynącą.
Doić, doić do upadłego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obrońcy pani Hanny Gronkiewicz Waltz, dostali małpiego rozumku?
Gdzie się podział zdrowy rozsądek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Biedronka" dojdzie do władzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też nie chcę .... i całe szczęście tak nie będzie Stanisławie :)
Warszawiacy są za mądrzy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.