Facebook Google+ Twitter

Szef MSZ Rosji w Polsce. Łagodzenie napięć

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-10-04 11:23

Dwudniową roboczą wizytą rozpoczął dziś w Polsce rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Głównym tematem jego rozmów w Warszawie są stosunki dwustronne, w tym współpraca gospodarcza.

Od roku bowiązuje embargo na eksport polskiej żywności do Rosji co naraża na straty nasz przemysł spożywczy i rolników.
Drugim ważnym elementem, który wymaga natychmiastowego załatwienia jest współpraca energetyczna obu krajów. Zdaniem Andrzeja Szczęśniaka eksperta rynku paliw do wyjaśnienia jest kilka starych problemów. Miedzy innymi sprawa gazociągu biegnącego po dnie Bałtyku omijającego Polske oraz budowa II nitki Gazociągu Jamalskiego. Szczęśniak dodaje, że w ostatnim czasie pojawiły się kolejne problemy.
Andrzej Szczęsniak zaznaczył, że kluczem do poprawy sytuacji w sprawach gospodarczych jest nie tylko postawa Rosji. Jego zdaniem Polska też powinna przedstawić jakieś propozycji, które mogły by zainteresować drugą stronę.Z danych resortu gospodarki wynika, że w ciągu pierwszych 7 miesiący tego roku sprowadziliśmy od naszych wschodnich sąsiadów towary za 6 miliardów 800 milionów dolarów, a sprzedaliśmy za 2 miliardy 300 milionów dolarów.
Daje to ujemne dla Polski saldo w wysokości 4 i pół miliarda dolarów, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.