Facebook Google+ Twitter

Szef Narodowego Funduszu Zdrowia odejdzie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-28 16:37

Premier Jarosław Kaczyński rozmawiał wczoraj z szefem NFZ o jego dymisji. Jerzy Miller dostał czas na uporządkowanie swoich spraw.

- Premier poinformował szefa NFZ o zakończeniu przez niego misji w Funduszu. Miller zdał też sprawozdanie z bieżącej sytuacji w służbie zdrowia – powiedział rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Dodał, że zmiana szefa NFZ na pewno nie będzie nagła. – Premier wie, że służba zdrowia to bardzo wrażliwa dziedzina, dlatego jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić, kiedy do NFZ wkroczy nowy prezes – twierdzi rzecznik.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy od jednego z bliskich współpracowników premiera, następnym szefem NFZ ma być jednak Andrzej Sośnierz. W zeszłym tygodniu posłowie PiS apelowali do premiera, by szefem Funduszu mianował wiceministra zdrowia Bolesława Piechę.
– Piecha porządkuje politykę lekową. Jest tam o wiele bardziej potrzebny. Poza tym jest jedynym znaczącym politykiem PiS, jakiego mamy w resorcie zdrowia – powiedział nasz informator.

Sośnierz był szefem Śląskiej Kasy Chorych, ma więc doświadczenie w zarządzaniu pieniędzmi ze składek ubezpieczeniowych.

Minister Zbigniew Religa zapowiedział wczoraj, że Miller dostanie propozycję innego poważnego stanowiska, ale nie w resorcie zdrowia.

OK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.