Facebook Google+ Twitter

Szef NBP pozytywnie ocenia przemiany gospodarcze w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 10:06

W Warszawie trwa konferencja zorganizowana przez Narodowy Bank Polski, poświęcona 20. rocznicy upadku gospodarki socjalistycznej.

Zdaniem Sławomira Skrzypka, szefa NBP, na pełną ocenę transformacji gospodarczej potrzeba czasu, jednak już teraz można zaobserwować pozytywne zmiany. Mówca podkreślił, że PKB Polski wzrósł o 70 procent, a nasza gospodarka stał się bardziej efektywna i konkurencyjna.

Szef NBP zwrócił uwagę na potrzebę kontynuacji reform, które pomogą rozwinąć gospodarkę Polski. Jest to istotne tym bardziej, że gospodarkę światową ogarnął kryzys.

Organizator i gospodarz konferencji wyraził nadzieję, że będzie ona okazją nie tylko do podsumowania minionych 20 lat, ale także pomoże znaleźć rozwiązania ważnych problemów ekonomicznych.

W konferencji wezmą udział między innymi prezydenci: Polski - Lech Kaczyński i Czech - Vaclav Klaus, prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet oraz komisarz unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia. Będą również przedstawiciele wielu europejskich banków centralnych i wybitni ekonomiści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.