Facebook Google+ Twitter

Szef niemieckiego Postbanku nie chce wynagrodzenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 12:50

Szef przeżywającego trudności niemieckiego Postbanku postanowił zrzec się w tym roku wynagrodzenia. Wolfgang Klein zwrócił się z taką propozycją do rady nadzorczej banku, która jednak, zamierza wypłacać mu pensję.

Sprawa Postbanku była często przytaczana przez media jako przykład nieuzasadnionych, wielomilionowych premii dla menedżerów bankowych. W związku z tym, żeby odpowiedzieć na krytykę mediów i świata polityki, prezes zarządu Postbanku powiedział, że do końca roku zamierza pracować za symboliczne jedno euro.

Wolfgang Klein zainkasował w ubiegłym roku 3,3 mln euro, z czego prawie 2,5 mln stanowiła specjalna premia. W tym czasie Postbank zanotował stratę wynoszącą 821 milionów euro.

Klein będzie jednak nadal pobierał wynagrodzenie. Jak twierdzą niemieckie media, jego propozycji nie przyjęła rada nadzorcza banku. Frank Appel, szef Niemieckiej Poczty, do której należy Postbank, stwierdził że, mimo poniesionych przez instytucję strat, premie dla członków zarządu były uzasadnione. Zapobiegły bowiem odejściu menedżerów w czasie kiedy toczą się rozmowy na temat sprzedaży Postbanku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

84 letnią staruszkę "państwowy" sąd będzie sądził za kradzież kostki masła o wartości mniejszej od 2
KAFKA filut i "bawidamek" ?
Euro. Szef menadżerów państwowej firmy otrzymuję premię roczną w wysokości ok. 2,5 mln Euro za pracę , która spowodowała straty w wysokości ponad 800 mln Euro . Niestety nie podano sumy premii rocznych wszystkich menadżerów , prawdopodobnie stnowi ona znaczącą część tych 800 mln , jeżeli nie więcej . Wszystko to jest zgodne z obowiązującym prawem , ustanawianym przez elity polityczne sktukiem działania których jest aktualny kryzys gospodarczy . Straty spowodowane kryzysem są dziś trudne do oczasowania . Amerykanie wydali już kilka bilionów dolarów na usuwanie skutków złego zarządzania państwem . Znacząca część tej kwoty została wydana na premię dla menadźerów , którzy te szkody spowodowali . Czy Franz Kafka był pesymistą i czarnowidzem ? W kontekście dzisiejszych "trendów" kanonów prawa (?) , można go traktować raczej jako filuta i "bawidamka " .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.