Facebook Google+ Twitter

Szef ONZ z wizytą w Palestynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-21 17:40

Szef ONZ nie akceptuje sytuacji Palestyńczyków w Strefie Gazy. Ban Ki moon przebywa z kilkugodzinną wizytą na tym blokowanym przez Izrael palestyńskim terytorium. Mieszka tam około półtora miliona osób.

Ban Ki Moon powiedział, że blokada Gazy jest bezproduktywna, bo daje argumenty ekstremistom. Powoduje także "ludzkie cierpienia nie do opisania". Podczas wizyty szefa ONZ-tu w Strefie Izrael zgodził się na odbudowę 150 mieszkań w Khan Yunis, szkoły prowadzonej przez UNRWA oraz oczyszczalni ścieków.

Ban Ki Moon ocenił to jako pozytywny ruch izraelskiego rządu ale podkreślił, że półtora miliona Palestyńczyków w Strefie żyje w ubóstwie i musi radzić sobie z trudnościami wynikającymi z blokady. 85 procent z nich uzależnionych jest od pomocy humanitarnej.

Wcześniej sekretarz generalny rozmawiał z palestyńskimi władzami. Przypomniał, że Izrael nie ma prawa budować osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie, gdyż są to tereny okupowane. Ban Ki Moon jeszcze dzisiaj spotka się z rodziną porwanego przez Hamas izraelskiego żołnierza, premierem Benjaminem Netnajahu i ministrem obrony Ehudem Barakiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

yipzmgwmzn
  • yipzmgwmzn
  • 14.07.2011 16:09

6Ajeng <a href="http://zanbcdwdxlyo.com/">zanbcdwdxlyo</a>, [url=http://wkzmqphuijth.com/]wkzmqphuijth[/url], [link=http://jqazvmziemjg.com/]jqazvmziemjg[/link], http://hjgfgwrkzwkv.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.