Facebook Google+ Twitter

Szef PiS przed komisją ds. nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 10:57

Były premier Jarosław Kaczyński stawił się przed sejmową komisją śledczą, badającą domniemane naciski na organa władzy. Przywódca Prawa i Sprawiedliwości będzie składał wyjaśnienia między innymi w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa oraz zatrzymania Tomasza Lipca.

Chodzi o informacje o śledztwie w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu. Były minister sportu Tomasz Lipiec zeznał przed komisją, że Kaczyński jako premier powiedział mu o obciążających go zeznaniach wicedyrektora Ośrodka. Wezwanie Kaczyńskiego przed komisję było proponowane już w październiku 2008 roku, ale nie uzyskało większości w głosowaniu. Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy mówił wtedy, że zeznania Tomasza Lipca o rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim tak nim wstrząsnęły, że nie wyobraża sobie niewezwania przed komisję byłego premiera.

Kolejny wniosek o przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego zgłosił w grudniu 2009 roku Robert Węgrzyn z PO. Uzasadniał, że Kaczyński nadzorował zarówno ministra sprawiedliwości jak i szefa CBA. Węgrzyn wyraził zainteresowanie również informacjami o śledztwach, które Kaczyński otrzymywał jako premier. Wniosek uzyskał większość w komisji podczas nieobecności na posiedzeniu posłów PiS i SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.