Facebook Google+ Twitter

Szef polskiej dyplomacji przebywa z oficjalną wizytą na Słowacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 16:13

Minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski przekonywał przedstawicieli słowackiego rządu do idei budowy tarczy antyrakietowej.

Ministra Sikorskiego przyjęli: szef słowackiej dyplomacji Jan Kubisz, wicepremier Duszan Czaplovicz i prezydent Ivan Gaszparovicz. Na konfrencji prasowej w słowackim MSZ Radosław Sikorski przekonywał, że amerykańska tarcza antyrakietowa zwiększy bezpieczenstwo całej Europy zapewniając, że nie będzie wymierzona przeciw Rosji.

Szef polskiej dyplomacji starał się rozwiać obawy słowackiego rządu, który nie popiera projektu budowy tarczy w Europie. Radosław Sikorski przypomniał, że rosyjskie pogróżki zostały skierowane do Polski, a nie Słowacji i że rosyjski premier i szef sztabu generalnego mówili o ewentulanym skierowaniu rakiet na Polskę a nie na Słowację.

Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że władze w Warszawie oczekują w takim przypadku większej solidarności od innych krajów NATO w imię ryzyka, ktore podjęła dla zapewnienia bezpieczeństwa całej Europy. Wieczorem szef polskiej dyplomacji weźmie udział w konferencji organizowanej przez Słowackie Stowarzyszenie Polityki Zagranicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.