Facebook Google+ Twitter

Szef prywatnej ochrony Janukowycza odpowiada za pobicie Tetiany Czornowoł?

Notatki szefa ochrony prezydenta Janukowycza ujrzały światło dzienne. Prawdopodobnie Konstantyn Kobzarstoi odpowiada za pobicie niezależnej dziennikarki Tetiany Czornowoł.

 / Fot. By w:uk:User:Leonst (w:uk:File:Чорновіл Тетяна.JPG) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsDo pobicia dziennikarki doszło w grudniu 2013 roku. Według dokumentów i skanów, które zostały opublikowane na stronie internetowej yanukovychleaks.org mógł być w to zamieszany szef ochrony obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Dokumenty opublikowane jasno informują o działanianiach ochrony byłego prezydenta.

"1:00 zrobione (posprzątane)"

Jak wynika z zapisków w notesie Kobzara, ludzie z prywatnej ochrony Janukowycza mogą stać za ciężkim pobiciem niezależnej dziennikarki. Szef ochrony zanotował całe zdarzenie, podając godziny, lecz brakuje daty, choć można przypuszczać, że do zdarzenia doszło pod koniec grudnia.

Zeznania poszkodowanej zgadzają się z zapiskami Kobzara: "Czornowoł poszła na Majdan", poprzedzone frazami: "23:10 wyłączyła telefon", "23:50 włączyła go na ul. Chreszczatyk", "23:50 operacja sprzątania rozpoczęta", na końcu "1:00 zrobione (posprzątane)".

Przypomnijmy, że Czornowoł udzieliła wywiadu kilkanaście dni po zajściu. Według jej zeznań, była śledzona, kiedy opuściła Euromajdan. Na autostradzie Boryspilskiej rozpoczęła się pogoń za dziennikarką, przy czym napastnicy atakowali jej samochód do czasu, kiedy się zatrzymał. Następnie wybili szybę, wyciągnęli Tetianę Czornowoł z samochodu i pobili - jak podaje tvn24.pl.

Szefem ochrony był Konstantyn Kobzar i oficjalnie został zatrudniony na to stanowisko w 2011 roku, choć ochraniał Janukowycza już od 2009 roku. Znalezione w jego domu dokumenty, zdjęcia a także prywatny notes przekazano dziennikarzom z yanukovychleaks.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.