Facebook Google+ Twitter

Szef PSL: Tusk będzie musiał korygować ryzykowną decyzję w sprawie ministra Sienkiewicza

„Trzeba będzie z opóźnieniem korygować decyzję w sprawie ministra Sienkiewicza” – twierdzi Janusz Piechociński z PSL. Jego zdaniem, ryzykowna decyzja premiera z początku tego tygodnia pokazała, że nie udało się przeciąć narastania emocji.

 / Fot. PAP/EPAJanusz Piechociński w oświadczeniu przypomniał, że jego partia od początku dystansowała się od decyzji premiera Tuska, który nie zdymisjonował ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Teraz jednak, także premier zauważa, że był to krok ryzykowny i może wymagać korekty. Premier Tusk w czwartek mówił już nie tylko o możliwej dymisji ministra Sienkiewicza, ale też o przedterminowych wyborach.

Lider PSL zauważył, że ewentualna decyzja o przyspieszeniu wyborów nie zdziwiłaby go, zwłaszcza, że to on pierwszy takie rozwiązanie brał pod uwagę.

Premier Tusk zapowiedział, że na początku tygodnia podejmie decyzję w sprawie szefa MSW, po zapoznaniu się z jego działaniami w sprawie "afery taśmowej". Wg Piechocińskiego, trzeba będzie z opóźnieniem korygować ryzykowną decyzję w sprawie ministra Sienkiewicza, ale on niczego premierowi w tej sprawie sugerować nie będzie.

Jak podaje polska.newsweek.pl, Piechociński, podobnie jak Tusk, od 25 lat obecny w polityce, zauważył, że "jeśli nie da się wystudzić emocji, oczyścić atmosfery i wyjaśnić sprawy, to gnicie obozu władzy w nieskuteczności i zajmowanie się jedynie konfliktami z opozycją jest najgorszym, co może się przydarzyć państwu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.