Facebook Google+ Twitter

Szef rosyjskich kibiców: stewardów pobito za chamskie zachowanie

Już wiemy, dlaczego rosyjscy kibice pobili polskich stewardów. Wyjaśnił nam to szef rosyjskich kibiców Aleksandr Szprygin: "Obrazek na wideo - być może - wygląda strasznie, ale stewardzi pewnie dostali za chamskie zachowanie" - powiedział.

Sonda

Czy w tej sytuacji marsz Rosjan to dobry pomysł?

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiWszystko przez znane polskie niecenzuralne słowo: "Chłopcy nie wytrzymali, gdy steward powiedział słowo "k...a" - powiedział Aleksandr Szprygin, szef rosyjskich kibiców.

W jego ocenie polscy stewardzi sprowokowali całą sytuację, bezpodstawnie zatrzymując jednego z ich kibiców (polska ochrona reagowała na rzucanie przez Rosjan rac na murawę i w ocenie Szpyrygina w sposób brutalny zatrzymała jednego z ich kibiców, który tego nie robił).

Choć na filmie nie widać, aby bici przez Rosjan Polacy byli specjalnie umięśnieni, to Szpyrygin twierdzi, że byli to polscy kibole: "Byli napakowani, mieli tatuaże i zachowywali się brutalnie. Tak naprawdę są oni przedstawicielami polskiego kibolstwa" - mówił.

Zobacz film


Z wypowiedzi szefa rosyjskich kibiców wynika, że Rosjanie pobili polskich stewardów w samoobronie. Ciekawe, że nie podziela tego punktu widzenia UEFA, która w sobotę wszczęła procedurę dyscyplinarną przeciwko Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej. UEFA również zbada, czy ze strony Rosjan nie doszło do incydentów na tle rasistowskim - gdyby tak było, to reprezentacji Rosji grozi nawet wykluczenie z turnieju. Nie trudno było przewidzieć reakcję Szpyrigna na tą możliwość - jest to oczywiście spisek: "Niewykluczone, że polski zespół będzie ciągnięty za uszy. Jeśli polska reprezentacja nie będzie na miejscu zapewniającym awans, to Rosji odebrane zostaną trzy punkty za zachowanie kibiców. Nasza drużyna wyjdzie z pierwszego miejsca albo wcale nie awansuje" - powiedział szef rosyjskich kibiców.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

sawko
  • sawko
  • 12.06.2012 06:43

Jeżeli na europejskim turnieju mają obowiązywać cywilizowane formy zachowania to dla azjatyckiej dziczy nie ma w tych zawodach miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, widzisz, w Rosji można dostać za to w twarz - nawiązując do polemiki szefa kibiców rosyjskich. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pipuś, jeśli te pięć czerwonych łap dostałam dlatego, że czytelnicy nie poczuli sarkazmu i myśleli, że jedno i drugie słowo promuję, to mogę się tylko cieszyć.
Niestety, z moich obserwacji wynika, że to drugie, choć jest wulgarnym rusycyzmem, cieszy się u nas wyjątkową popularnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pipuś
  • pipuś
  • 11.06.2012 17:39

Marta Jenner ! Marta co się dzieje ?! Ty mówisz ''job twoju'' ? Ale zapierdoliłaś !!!! Wot jebionyj świat. Taka kobita i tak bluzga !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mały OT: "job twoju..." nie denerwuje nas najwidoczniej dlatego, że pochodne słowo "zajebisty" wyraża obecnie najwyższy stopień zachwytu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polscy, angielscy, irlandzcy czy hiszpańscy pseudokibice mówią dokładnie to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czego innego można było oczekiwać? Facet jest szefem kibiców. Pokażcie mi choć jeden przypadek, w którym agresywni kibice nie obwiniali policji lub ochrony o prowokację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro Rosjan zdenerwowało słowo "ku...a" to czemu nas nie denerwuje ich "job twoju"... i tym podobne? Za brzydkie słowo wypowiedziane z ust człowieka należy mu się manto???? Nie, no szef kibiców po prostu błysnął inteligencją na miarę złotej rybki z klozetu...ok. Nie namawiam do przemocy, ale ciekaw jestem czy z pokorą przyjąłby kopniaka w twarz za brzydkie słowo, jakie by mu się wymknęło z ust... Podziwiam tych hipokrytów za ich upór i pewność racji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wiem, to odpowiednie siły porządkowe są już zabezpieczone łącznie z wojskiem na wszelki wypadek. :) Niemniej dajmy im szansę przemaszerować spokojnie i pokazać od tej dobrej strony. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście ma rację. Przecież Rosjanie to urodzeni dżentelmeni o światowych manierach. Przecież z tego są znani. Strach pomyśleć o spotkaniu ruskich dżentelmenów z tymi wszystkimi "chamami" z Warszawy. Mam tylko nadzieję, że jak przystało na prawdziwe gospodynie miasta panie Gowor i HGW powitają osobiście dżentelmenów zza Buga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.