Facebook Google+ Twitter

Szef rosyjskiego MSZ przyjedzie do Polski, ale tarczy dalej nie akceptuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-09 16:49

Wizyta rosyjskiego ministra spraw zagranicznych w Warszawie nie przyniesie zmiany stanowiska Moskwy wobec umieszczenia w Polsce amerykańskiej bazy rakietowej. Siergiej Ławrow pojutrze spotka się z premierem Donaldem Tuskiem i ministrem Radosławem Sikorskim.

Cytowany przez rosyjskie media rzecznik rosyjskiego MSZ, Andriej Niestierienko powiedział, że "w Warszawie strona rosyjska ponownie twardo wypowie swoją niezmiennie negatywną opinię wobec rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej". - Rosji nie pozostawia się innego wyjścia jak podjęcie adekwatnych działań wobec planowanej budowy amerykańskich obiektów wojskowych na terenie Polski - podkreślił Niestierenko.

Dyplomata zaznaczył, że w trakcie rozmów Ławrowa z polskimi premierem i szefem MSZ zostaną omówione również sprawy międzynarodowe w tym konflikt wokół Osetii Południowej. Rzecznik rosyjskiego MSZ zaznaczył, że Rosja widzi w Polsce "aktywnego członka UE i NATO" i uważa za ważne kontynuowanie dialogu.

Polsko-rosyjska wymiana handlowa rozwija się niezwykle dynamicznie. W roku ubiegłym była rekordowa i wyniosła prawie 18 miliardów dolarów. W pierwszym półroczu tego roku zwiększyła się o 80 procent i wyniosła prawie 14,4 miliarda dolarów.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.