Facebook Google+ Twitter

Szef rosyjskiej armii z wizytą w Polsce

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że szef Sztabu Generalnego rosyjskiej armii, gen. Nikołaj Makarow przybędzie dziś do Polski z dwudniową wizytą roboczą.

gen. Nikołaj Makarow / Fot. Jürg Vollmer, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nikolai_Makarow.jpgJak donosi rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti, dowódca rosyjskich sil zbrojnych, w ciągu dwóch kolejnych dni, omawiać będzie kwestie polsko-rosyjskiej współpracy wojskowej, w tym w zakresie bezpieczeństwa europejskiego. Generała Makarowa podejmie w Polsce gen. Mieczysław Cieniuch, nowy szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Rosyjski dowódca złoży tez wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie oraz uda się na Cmentarz Powązkowski, gdzie odda honory, tragicznie zmarłemu w smoleńskiej katastrofie, gen. Franciszkowi Gągorowi. W środę rosyjski dowódca, wspólnie z polskimi oficjelami wojskowymi, odwiedzi w Krakowie żołnierzy 6 Brygady Desantowo Szturmowej.

Nie wiadomo, czy w związku ze śledztwem prowadzonym przez polska Naczelną Prokuraturę Wojskowa, odbędą się rozmowy na temat katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem, w której śmierć ponieśli m.in prezydent Lech Kaczyński oraz ostatni prezydent II Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Kaczorowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie wiedziałem... wiedziałem, że w Polsce są twardziele którzy bujając się na tratwie ratunkowej gdy przyleci do nich rosyjski śmigłowiec SAR gromko krzykną - Spadajcie na Kaukaz ja powiosłuje do Polski...:-)))))
A na poważnie, tematem rozmów ma być miedzy innymi współdziałanie służb ratowniczych na obszarze Bałtyku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jemu znaczy ''gościowi'' chyba epoki się pomyliły. Jaka współpraca z Czerwonoarmistami? Niech spada na Kaukaz. Nienawidzę ''czerwonych''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.