Facebook Google+ Twitter

Szef SLD krytykuje Kwaśniewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 08:30

Grzegorz Napieralski skrytykował wypowiedź byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który w wywiadzie dla jednego z niemieckich portali internetowych poparł budowę Gazociągu Północnego.

Przewodniczący SLD, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że wypowiedź Kwaśniewskiego jest niefortunna i szkodliwa. Grzegorz Napieralski zaznaczył, że o energetyczne interesy Polski można walczyć inaczej. Szef SLD zaznaczył, że nie popiera tej inicjatywy.

Aleksander Kwaśniewski powiedział w wywiadzie dla niemieckiego portalu internetowego "Der Westen", że Gazociąg Północny daje Polsce szansę na bezpieczne zaopatrzenie energetyczne. We wstępie do wywiadu portal napisał, że Kwaśniewski jako pierwszy polski polityk poparł budowę kontrowersyjnego gazociągu.

Były prezydent uważa, że że przyłączenie Polski do gazociągu mogłoby rozwiać istniejące w naszym kraju obawy przed wstrzymywaniem dostaw gazu z Rosji. Aleksander Kwaśniewski wyraził żal, że Polska nie została w początkowej fazie projektu objęta dialogiem i wymianą informacji na jego temat. Skutki tego błędu są, zdaniem byłego prezydenta, do dziś odczuwalne w Polsce, a także w krajach skandynawskich i bałtyckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.