Facebook Google+ Twitter

Szef Solidarności, Piotr Duda: „Kolesiom z Platformy puszczają nerwy”

Piotr Duda jest coraz bardziej radykalny w żądaniach i oskarżeniach. Premier jest wg niego tchórzem i kłamcą, rząd Tuska jest antypracowniczy, w Polsce trwa nagonka na związki zawodowe. To jedynie wybrane opinie szefa Solidarności, które przedstawił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Sonda

Przekonuje Cię Piotr Duda?

 / Fot. papW rozmowie z Elizą Olczyk („Rzeczpospolita” nr 168) Piotr Duda, dla jednych twardy gracz w obronie interesów pracowniczych, dla innych watażka łamiący wszelkie prawa, wyjaśnia, dlaczego 11 września zapewne dojdzie do protestów w stolicy. Jeśli, jak twierdzi, rząd się nie opamięta, jedynym rozwiązaniem będzie wyjście ludzi na ulicę. „Rządu nie interesuje, czy coś jest zgodne z Konstytucją” – twierdzi Duda. „Ten rząd chyba lubi być antypracowniczy”.

Szef Solidarności odpiera sugestie, że marzy mu się pójście w ślady Janusza Śniadka, który na listach wyborczych wszedł do polityki. Zaprzecza też, że wszedł w jakikolwiek sojusz z PiS lub inną partią polityczną. „Idę tam, gdzie mnie zapraszają” – wyjaśnia dyplomatycznie i deklaruje, że do polityki się nie wybiera.

Za jedyny cud Tuska, Duda uznał zbliżenie trzech central związkowych, które do tej pory z racji różnic światopoglądowych działały całkowicie niezależnie. „Powołaliśmy wspólny komitet strajkowy. To chyba jedyny cud Tuska (śmiech)”.
Duda opowiada też w wywiadzie dlaczego konieczna jest zmiana konstytucji i wprowadzenie zapisu o obligatoryjnym rozpisaniu referendum krajowego, z jakiego źródła idą pieniądze na pensje dla związkowców i dlaczego etaty związkowe nie powodują dodatkowych kosztów („bo działacze to zwykle są fachowcy zatrudnieni w danym zakładzie pracy”).

Duda skomentował też wypowiedź marszałka Borusewicza, który kilka dni temu zarzucił Dudzie, że podczas stanu wojennego „stał po drugiej stronie” i w szeregach wojska bronił radia i telewizji. „Widać, że kolesiom z Platformy puszczają nerwy i temu się nie dziwię. Jednocześnie są granice walki politycznej i pan Marszałek je przekroczył” – mówi Duda, tłumacząc, że z racji wieku nie trafił do więzienia w stanie wojennym, ale do wojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Strajk pielęgniarek w czasie rządów PIS były inspirowane przez Tuska, który posłużył się w perfidny sposób ludźmi dla zdobycia władzy. Obecnie oszukani ludzie wyjdą na ulice protestować przeciw rządowi Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam że zatrzymanie wypłat dla działaczy związkowych wzmocni jedynie sam ruch związkowy. Jednak łatwo zauważyć że dziś opozycja ta, to straszak a nie pozytywna koncepcja zmian.
W Polsce stowarzyszenia pracodawców mają znacznie większe przywileje niż organizacje związkowe. Antyobywatelskie i antyspołeczne działania rządu mają utrzymać statusquo obecnych koterii. Te zaś nie budują dobrobytu społeczeństwa lecz swój własny, korporacji i dużych firm. Filozofia dzisiejszej władzy jest daleka od budowy dobrobytu jednostki. Słabość społeczeństwa wobec władzy kończy sie totalitaryzmem lub rewolucją. W którą stronę zmierza Tusk i PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam sobie jaki pro pracowniczy był rząd 2005 - 2007 .Było tyle protestów a Śniadek milczał jak zaklęty . Nie wstawił się za nikim .
Protestujący straszeni byli służbami . Przez miesiąc rządzący nie wyszli do pielęgniarek .
Teraz Duda i Kaczyński tworzą mieszankę wybuchową . Dlaczego ? Świat ogarnięty kryzysem potrzebuje spokoju .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd Tuska udaje, że rozmawia ze związkowcami,aby to ładnie wyglądało dla ludzi. Głos narodu jest pomijany nie liczą się z obywatelami. Tusk niebawem marnie skończy do 67 roku życia będzie żebrał ewentualnie wyjazd do Anglii na zmywak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

7 % pracowników należy do Związków Zawodowych . Duda ma o co walczyć . Najlepiej manipuluje się ludźmi w kryzysie .Szefowie związków zarabiają po 30 tys zł
Żądania są polityczne a nie pracownicze .
Pan Duda nigdy nie uczestniczył w komisji trójstronnej ,ostatnio się uaktywnił .
Duda nawet nie próbuje rozmawiać z rządem .
Sojusz z OPZZ - em był niezbędny . Sama Solidarność mało liczna .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, jak się "opisuje" co widać w garnku, gdy się gotuje, to jedni widzą "bulgotanie", a inni "zamęt" i "przesilenie"... :)
Duda widzi i wieszczy katastrofę, którą nazwie po ewentualnie przez PiS wygranych wyborach zwykłym bulgotaniem... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2013 15:06

Ale panowie, prawdą jest, że ten rząd okłamał Polaków w b. wielu kwestiach. A w ostatnim wywiadzie dla GW premier kłamał w żywe oczy. Jak można ufać takim ludziom? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duda jest częścią tej samej układanki, to jak ma się zachowywać? Musi krzyczeć, oskarżać i udawać, że robi coś pożytecznego. Jak większość polityków! Ze śmiesznym ministrem finansów łącznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, każda głupota zasługuje na reakcję... :)
To, że sprawa , o której wspominasz została "zamieciona" - może mieć "wielowątkowe" tłumaczenie.
To, że imć Duda sam sobie przeczy... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arku, nie wiem jak u Ciebie z pamięcią, bo ja pamiętam...
Szefa rządu w naszej Ojczyźnie minister oskarżył o szpiegostwo. I co? Ano były szef rządu żyje sobie, co prawda ostatnio zmarginalizowany, a oskarżyciel też żyje sobie po cichutku, podejrzewam, że wcale nie najgorzej...

Nie usprawiedliwiam związkowca, ale... Ryba psuje się od głowy - głosi mądrość ludowa.

Jak można w takim państwie zbudować jakiś autorytet władzy? W takim kraju, to tylko ustawą (restrykcyjną) można egzekwować wszelkiego rodzaju "autorytety" czy jakieś inne kuriozalne prawdy objawione, które trzeba prawem (kiedyś ogniem i mieczem) wspomagać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.