Facebook Google+ Twitter

Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej apeluje o udział w wyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 10:39

W niedzielę Polacy będą wybierali 50 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Dowgielewicz zaznacza, że powinniśmy w ten sposób potwierdzić naszą obecność w Unii. Nie powinno nam być obojętne, kto zasiada w Parlamencie Europejskim. Decyzje tej instytucji mają poważny wpływ na wiele elementów funkcjonowania wszystkich krajów Unii, w tym oczywiście i Polski.

Parlament Europejski decyduje między innymi o cenach połączeń telefonicznych, ustala budżet europejski, rozstrzyga jaka będzie wspólna polityka rolna, energetyczna, czy ustala strategię wobec Rosji.

Zdaniem Mikołaja Dowgielewicza głosowanie w 20. rocznicę pierwszych po wojnie wolnych wyborów, ma dla Polaków dodatkowy, symboliczny wymiar, który tym bardziej powinien mobilizować do uczestnictwa.

Komitetom, biorącym udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na reklamowanie kandydatów pozostało jedynie kilkanaście godzin. Dziś o północy Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza ciszę wyborczą.
W tym czasie nie wolno agitować na rzecz kandydatów i ugrupowań biorących udział w wyborach. Koniec ciszy wyborczej w niedzielę o 22. kiedy zakończy się głosowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.