Facebook Google+ Twitter

Szef wywiadu wojskowego tuszował sprawę zniknięcia Zielonki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 09:45

"Dziennik" pisze, że szef wojskowego wywiadu pułkownik Radosław Kujawa tuszował sprawę zaginięcia szyfranta Stefana Zielonki. Wyjaśnia, że wywiad nie przekazał informacji o zaginięciu ani do prokuratury wojskowej, ani żandarmerii. Zaginięciem Zielonki zajął się tylko kontrwywiad wojskowy.

Chorąży od szyfrów zaginął w kwietniu, jednak dopiero 13 maja prokuratura wojskowa wszczęła w tej sprawie śledztwo. Szef wojskowej prokuratury garnizonowej w Warszawie pułkownik Grzegorz Skrzypek powiedział "Dziennikowi", że wcześniej nie było o tym wiadomo.

Gazeta dodaje, że sprawę zniknięcia szyfranta wywiad wojskowy zataił też przed Żandarmerią Wojskową, która zwyczajowo poszukuje zaginionych wojskowych. Według "Dziennika" sprawą zajęła się jedynie Służba Kontrwywiadu Wojskowego, którą w rządzie Platformy Obywatelskiej kieruje pułkownik Janusz Nosek. Jak ustalił "Dziennik", Nosek to dobry znajomy Kujawy - obaj wywodzą się z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i obaj należą do tzw. grupy krakowskiej, jednej z koterii trzęsących polskimi służbami specjalnymi.

Gazeta podkreśla, że nadal nie jest przesądzone, czy Zielonka popełnił samobójstwo, czy został przypadkowo zabity, czy też został porwany lub też czy zdradził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.