Facebook Google+ Twitter

Szef wywiadu wojskowego tuszował sprawę zniknięcia Zielonki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 09:45

"Dziennik" pisze, że szef wojskowego wywiadu pułkownik Radosław Kujawa tuszował sprawę zaginięcia szyfranta Stefana Zielonki. Wyjaśnia, że wywiad nie przekazał informacji o zaginięciu ani do prokuratury wojskowej, ani żandarmerii. Zaginięciem Zielonki zajął się tylko kontrwywiad wojskowy.

Chorąży od szyfrów zaginął w kwietniu, jednak dopiero 13 maja prokuratura wojskowa wszczęła w tej sprawie śledztwo. Szef wojskowej prokuratury garnizonowej w Warszawie pułkownik Grzegorz Skrzypek powiedział "Dziennikowi", że wcześniej nie było o tym wiadomo.

Gazeta dodaje, że sprawę zniknięcia szyfranta wywiad wojskowy zataił też przed Żandarmerią Wojskową, która zwyczajowo poszukuje zaginionych wojskowych. Według "Dziennika" sprawą zajęła się jedynie Służba Kontrwywiadu Wojskowego, którą w rządzie Platformy Obywatelskiej kieruje pułkownik Janusz Nosek. Jak ustalił "Dziennik", Nosek to dobry znajomy Kujawy - obaj wywodzą się z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i obaj należą do tzw. grupy krakowskiej, jednej z koterii trzęsących polskimi służbami specjalnymi.

Gazeta podkreśla, że nadal nie jest przesądzone, czy Zielonka popełnił samobójstwo, czy został przypadkowo zabity, czy też został porwany lub też czy zdradził.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.