Facebook Google+ Twitter

Szef ZNP chwali "przejściowe" emerytury dla nauczycieli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 16:54

Złożenie projektu ustawy przewidującej nowe rozwiązania emerytalne dla tej grupy zawodowej zapowiedziała minister pracy Jolanta Fedak.

Szef ZNP - Sławomir Broniarz uważa, że jest to praktyczna realizacja politycznej deklaracji premiera w tej sprawie. Przypomniał, że w piątek premier zadeklarował, iż przygotowywana jest specjalna ustawa dotycząca nauczycieli. Podkreślił, też, że jego zdaniem minister pracy jest osobą najbardziej kompetentną do wypracowywania tego typu porozumień.

Szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski powiedział, że rząd nie zaakceptuje żadnych nowych ustaw dotyczących emerytur pomostowych. Poinformował też, że zgodnie z zapowiedzią premiera trwają prace nad mechanizmem, który zrekompensuje nauczycielom odebranie przywilejów emerytalnych.

Zgodnie z propozycją minister Jolanty Fedak nauczycielom przysługiwałyby pięcioletnie "przejściowe" emerytury, które mogliby pobierać do czasu osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego. Projekt mają wnieść posłowie. O nauczycielskich emeryturach mają rozmawiać w Sejmie przedstawiciele rządu: ministrowie Fedak, Hall i Boni oraz szefowie klubów PO i PSL. Wcześniej szef Klubu PSL Stanisław Żelichowski przyznał, że źle się stało, że przed koalicyjnymi uzgodnieniami projekt w roboczej wersji ujrzał światło dzienne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.