Facebook Google+ Twitter

Szef związku rosyjskich kibiców obiecuje spokój na stadionach

Przewodniczący Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB), Aleksander Szprygin obiecał w rozmowie z TVN24 spokój na stadionach.

Sonda

Mecz Polska - Rosja zakończy się:

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiSzprygin zaprzeczył, że twierdził, iż polscy ochroniarze we Wrocławiu byli sami sobie winni. "To, co wydarzyło się we Wrocławiu było bardzo złe. Rozmawialiśmy przed wyjazdem tutaj ze wszystkimi klubami kibicowskimi w Rosji, żeby na meczach 12 i 16 czerwca kibice zachowywali się w stosowny sposób, zgodnie z obowiązującymi normami. Dziś wszystko będzie dobrze. Nie będzie żadnych incydenów, bo to jest sprzeczne z duchem turnieju."

Pytany o ocenę ZSRR podkreślił, że Związek Radziecki należy już do przeszłości i ocenianie tego, co dzieje się dzisiaj, z perspektywy tego, co było w czasach radzieckich, jest bezcelowe. Kibice będą ubrani w czerwone barwy, ponieważ taki jest kolor strojów ich reprezentacji narodowej w dzisiejszym meczu, a jeżeli jedna osoba na tysiąc założy koszulkę z napisem CCCP tzn. ZSRR, to on nie jest w stanie za to odpowiadać.

W czerwonych strojach występuje dziś również reperezentacja czeska we Wrocławiu i trybuny zajęte przez czeskich kibiców też zrobiły się czerwone. Przypisywanie tej barwy wyłącznie „czerwonym” jest zatem pochopne. Wypada jeszcze dodać, że zapytany o stan stosunków polsko-rosyjskich, Szprygin podkreślił, że na szczeblu stosunków międzyludzkich, w odniesieniu zwłaszcza do zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy przeważnie rozumieją po rosyjsku, są bardzo dobre.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

prefesur jasio
  • prefesur jasio
  • 13.06.2012 18:58

O nim > sam o sobie tak pisze : ''Znam 8 języków (w tym wszystkich krajów sąsiadujących z Polską z wyjątkiem litewskiego. którego ostatnio też zacząłem się uczyć). Stawiam sobie za cel śledzenie i przedstawianie najważniejszych wydarzeń w tych krajach. '' Ja pierdolę ! To jakisik ucony ! Kurwa mać, ale czasy ! WOW !

Komentarz został ukrytyrozwiń
erni
  • erni
  • 13.06.2012 09:01

"Znam 8 języków (w tym wszystkich krajów sąsiadujących z Polską z wyjątkiem litewskiego. którego ostatnio też zacząłem się uczyć)"... WOW hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.