Facebook Google+ Twitter

Szefowie MSW pięciu krajów Unii spotkali się w Berlinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 19:50

Po tragedii w szkole w niemieckim Winnenden Unia Europejska powinna wzmóc wysiłki na rzecz walki z przemocą wśród młodzieży. Takie ustalenia zapadły podczas nieformalnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych pięciu krajów Wspólnoty oraz minister bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie, które odbyło się w Berlinie, zorganizowane zostało przez szefa niemieckiego MSW Wolfganga Schaeuble. Uczestniczyli w nim szefowie resortów spraw wewnętrznych z Francji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Minister Schaeuble zapowiedział, że do Komisji Europejskiej oraz czeskiego przewodnictwa w Unii wyśle list, w którym podkreśli konieczność koordynacji działań na rzecz zapobiegania przemocy wśród młodzieży. Jego inicjatywę poparli pozostali ministrowie.

Później do obradujących dołączyła minister bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Janet Napolitano. Wraz z nią europejscy ministrowie dyskutowali o walce z międzynarodową przestępczością i terroryzmem, sposobach zabezpieczenia danych osobowych oraz ułatwieniach w podróżach do Stanów Zjednoczonych.

Szefowie MSW tak zwanej grupy G6 spotykają się raz do roku z inicjatywy Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.