Facebook Google+ Twitter

Szefowie telewizji oburzeni na polityków Platformy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 19:39

Telewizja Polska S.A. uważa, że ostatnie wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada oraz posła Zbigniewa Chlebowskiego podważają wiarygodność spółki.

Władze telewizji publicznej nie wykluczają, że mogło dojść do złamania ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.Zarząd TVP odniósł się do wczorajszej wypowiedzi Zbigniewa Chlebowskiego, który zapowiedział złożenie do prokuratury doniesienia w sprawie niegospodarności zarządu TVP. Jak powiedział podczas konferencji prasowej, podjął tę decyzję po zapoznaniu się z informacjami o wewnętrznym audycie spółki.

W oświadczeniu przesłanym do mediów władze TVP podkreślają, że audyt, który kilka tygodni temu przeprowadziła w TVP firma Ernst & Young był jednym z wielu rutynowych działań zarządu. Zdaniem władz firmy, kontrola nie wykazała "ogromnych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu telewizji publicznej", o czym mówił wczoraj Zbigniew Chlebowski. Raport przygotowany przez Ernst & Young ma jedynie zawierać wskazówki dotyczące działań naprawczych i nie zawiera informacji o nadużyciach - zapewnia zarząd TVP.

Politycy PO zarzucili również zarządowi TVP, że utajniając wyniki audytu, chce ukryć jego treść. Władze spółki przyznają, że raport został utajniony i podkreślają, że jest to normalna procedura. Dokument zawiera bowiem dane osobowe oraz poufne informacje na temat działalności firmy. Na przykład strategiczne informacje na temat umów handlowych, negocjacji z kontrahentami oraz planów TVP. Ich ujawnienie odbyłoby się ze szkodą dla telewizji publicznej - czytamy w oświadczeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.