Facebook Google+ Twitter

Szejk chce kupić Real Madryt

Jak można przeczytać na stronie www.realmadrid.pl arabski szejk, Mansur bin Zajed Al Najan, zamierza złożyć władzom Realu Madryt ofertę kupna drużyny za astronomiczną sumę miliarda euro.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Real_Madrid_Kaka.JPGMultimiliarder, członek rodziny królewskiej Abu Zabi i właściciel Manchesteru City Szejk Mansur bin Zajed Al Najan prawdopodobnie na początku 2010 roku spotka się z Florentiono Perezem, prezydentem klubu oraz z José Angelem Sánchezem, dyrektorem od spraw finansowych Realu Madryt, aby omówić kwestię kupna drużyny.

Zapowiedziana suma miliarda euro ma pomóc nowemu, potencjalnemu właścicielowi królewskich, w osiągnięciu pełnej kontroli nad klubem. Szejk nie ukrywa, że jest gotowy, po omówieniu warunków kupna Realu Madryt, spłacić wszystkie długi, jakie klub obecnie posada.

Pomimo ogromu kwoty jaką jest miliard euro pozostaje pytanie, czy jest to wystarczająco dużo aby stać się właścicielem drużyny wybranej przez FIFA na najlepszą drużynę XX wieku. Czy zatem taki klub może zostać kupiony i mieć swojego właściciela?

Jak się wydaje, problem ten reguluje statut, który jasno stwierdza, że klub nie może zostać sprzedany. Z drugiej strony paragraf piąty zakłada "Transformację, fuzję lub przeinaczenie środowiska" w drodze referendum, w którym udział wziąć mogą wszyscy „socios”, także członkowie, którzy nie są akcjonariuszami, a który to paragraf pozwala na ewentualną drogę do sprzedaży klubu.

Źródło: www.realmadrid.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.