Facebook Google+ Twitter

Szejnfeld: Nie byłem zainteresowany sprawą automatów do gier

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-29 09:34

Były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld zapewnił przed hazardową komisją śledczą, że jego udział w pracach nad ustawą hazardową był jawny, formalny i zawsze pisemny.

Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział też, że nie był szczególnie zainteresowany sprawą automatów do gier. Adam Szejnfeld - odnosząc się do roli Ministerstwa Gospodarki w pracach nad ustawą hazardową - powiedział, że intencją resortu była dbałość o interes budżetu i walka z szarą strefą. Ministerstwo dążyło także - przekonywał Szejnfelda - do zminimalizowania biurokracji i dbało o poprawność legislacyjną.

Były wiceminister gospodarki podkreślił również, że stanowiska ministerstwa odnośnie ustawy hazardowej nie były prywatnymi opiniami ministra, wcieministrów i urzędników, ale oficjalnym stanowiskiem resortu. Dodał, że stanowiska te były poprzedzone notatkami służbowymi i podpisywane były przez dwie albo trzy osoby.

Adam Szejnfeld już na początku października tłumaczył, że reprezentował w tej sprawie stanowisko ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i podpisywał opinie przygotowywane przez doradców i pracowników ministerstwa.

Szejnfeld był wiceministrem gospodarki od 5 listopada 2007 roku. 7 października - gdy premier dokonał znacznych zmian w rządzie, związanych z aferą hazardową - podał się do dymisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.