Facebook Google+ Twitter

Szekspir w parku. "Jak wam się podoba"?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-06-29 09:03

15 lipca o godz. 19:00 odbędzie się premiera spektaklu "Jak wam się podoba" w ramach projektu Szekspir w parku. Spektakl wystawi Teatr IMKA na dziedzińcu Domu Słowa Polskiego przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie.

 / Fot. plakatW związku z 400. rocznicą śmierci W. Szekspira, przypadającą w bieżącym roku, Teatr IMKA podjął się realizacji pomysłu reżysera Johna Weisgerbera, by przenieść na warszawski grunt międzynarodowy projekt „Szekspir w parku”.

W obsadzie spektaklu zobaczymy zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów: Kamilę Bujalską, Helenę Chorzelską, Hannę Konarowską, Dianę Zamojską, Stanisława Banasiuka, Antoniego Barłowskiego, Dominika Bąka, Sebastiana Bieżyńskiego, Zbigniewa Borka, Bartłomieja Kasprzykowskiego, Jacka Knapa, Łukasza Kurczewskiego, Łukasza Lewandowskiego, Wojciecha Machnickiego, Bartłomieja Magdziarza oraz Wojciecha Sikorę.
Oprawą muzyczną zajął się Marcin Nierubiec, kostiumy zaprojektowała Katarzyna Rysiak.

Nasze spektakle będą niebiletowane, bezpłatne. Zaprezentujemy je w miejskiej przestrzeni publicznej jako atrakcyjne wakacyjne wydarzenia artystyczne. Nawiążemy do światowej tradycji nowojorskiego Central Parku i w High Park w Toronto – do Nowojorskiego Festiwalu Szekspirowskiego, zainicjowanego w 1954 roku wybitnego reżysera Josepha Pappa, twórcy słynnego Public Theatre. W wystawianych w czasie festiwalu przedstawieniach występowały m.in. takie gwiazdy, jak: Meryl Streep, Anne Hathaway, Natalie Portman, czy Al Pacino – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA, który jest koproducentem wydarzenia.

Misją projektu jest pokazanie dzieł Szekspira w sposób przystępny, tak by bawił, stawiał wyzwania, inspirował odbiorców

Moim marzeniem jest stworzenie wydarzenia, w którym w otoczeniu przyrody i przyjaznej atmosferze uczestniczyć będą całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół – mówi pomysłodawca projektu i reżyser sztuki John Weisgerber – Mam ponad 30-letnie doświadczenie w pracy teatralnej, zarówno jako aktor i reżyser, ale wciąż żywo pamiętam, kiedy pierwszy raz zobaczyłem sztukę Szekspira wystawianą w parku. W 2016 roku cały świat obchodzi 400-lecie śmierci Szekspira i w związku z tym jubileuszem mam nadzieję zaszczepić również w Warszawie ideę, jaka przyświeca projektowi „Szekspir w parku”. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć nie tylko do sympatyków i stałych bywalców stołecznych teatrów, ale przede wszystkim do tych, którzy do teatru – z różnych względów – zaglądają rzadziej. Tutaj będą mieli okazję w przyjaznej atmosferze, pod chmurką, na kocyku z dziećmi, czy z przyjaciółmi, podziwiać zmagania polskich aktorów z językiem Szekspira – dodaje reżyser.

Kolejne spektakle grane będą w dniach 16, 17, 22, 23, 24 lipca, również o godz. 19:00.

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... bardzo sie podoba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.