Facebook Google+ Twitter

Szermierka. Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy!

Polskie szpadzistki po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami Europy. W zawodach odbywających się Lipsku w finale pokonały reprezentantki Włoch. To trzeci medal wywalczony przez polskich szermierzy na ME w Lipsku.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Mwg03pentwe.jpgPolski zespół wystąpił w składzie: Magdalena Piekarska, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip i Małgorzata Stroka.

W Niemczech Polki w 1/8 finału miały wolny los. Rywalizację rozpoczęły od fazy ćwierćfinałowej, w której zdecydowanie pokonały zespół Trzech Koron. W półfinale biało-czerwone stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z gospodyniami, który rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero po dodatkowej minucie, podczas której Magdalena Piekarska zadała decydujące trafienie. Trafiła Imke Duplitzer zapewniając Polkom awans do walki finału.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:0408_USA_Olympic_fencing.jpgW finale Polki zmierzyły się z Włoszkami. Pojedynek zakończył się wygraną naszych reprezentantek 35:30, co dało biało-czerwonym pierwszy w historii złoty medal na szermierczych mistrzostwach.

To trzeci medal wywalczony przez polskich szermierzy na ME w Lipsku. Wcześniej srebro indywidualnie zdobyła Piekarska, a na najniższym stopniu podium stanął szpadzista Radosław Zawrotniak.

Wyniki turnieju drużynowego kobiet:

ćwierćfinały
Polska - Szwecja 45:36
Niemcy - Wielka Brytania 25:19
Francja - Rumunia 44:40
Włochy - Węgry 33:31

półfinały
Polska - Niemcy 27:26
Włochy - Francja 36:35

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.