Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1897 miejsce

Szerszenie i ich gniazdo. Zobacz zdjęcia, po których nie zaśniesz

Galeria przedstawia gniazdo szerszeni (Vespa crabro), jego konstrukcję oraz same owady.

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Gniazdo szerszeni (Vespa crabro). Na zdjęciu trzymane za część pierwotną gniazda z widocznymi komórkami inicjacyjnymi.Fot. Artur Hampel
Gniazdo szerszeni (Vespa crabro). Na zdjęciu trzymane za część pierwotną gniazda z widocznymi komórkami inicjacyjnymi.
Fot. Artur Hampel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Czyli, wkradł się chochlik i namieszał. A myślałam, że jest jakaś wzmianka, o której nie słyszałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie, w tagach powinien się znaleźc zapis Biblia Tysiąclecia a nie Nowy Testament. Zainteresowani myślę, że wybaczą błąd w tagach. Nie zainteresowanym myślę, że jest to obojętne. Przy odrobinie czasu zmienię tagi pod artykułami o szerszeniach. Pozdrawiam i przepraszam za uchybienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ja nie pytam o Stary Testament. Księga Jozuego jest księgą Starego Testamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.11.2012 10:44

Księga Jozuego 24,1-33

Przypomnienie powołania narodu

24
1 Jozue zgromadził w Sychem wszystkie pokolenia Izraela. Wezwał też starszych Izraela, jego książąt, sędziów i zwierzchników, którzy się stawili przed Bogiem. 2 Jozue przemówił wtedy do całego narodu: «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Po drugiej stronie Rzeki mieszkali wasi przodkowie od starodawnych czasów: Terach, ojciec Abrahama i Nachora, którzy służyli bogom cudzym, 3 lecz Ja wziąłem ojca waszego Abrahama z kraju po drugiej stronie Rzeki i przeprowadziłem go przez całą ziemię Kanaan i rozmnożyłem róg jego, dając mu Izaaka. 4 Izaakowi dałem Jakuba i Ezawa, Ezawowi dałem w posiadanie górę Seir, Jakub i jego synowie wyruszyli do Egiptu. 5 Następnie powołałem Mojżesza i Aarona i ukarałem Egipt tym wszystkim, co sprawiłem pośrodku niego, a wtedy was wywiodłem. 6 Ja wyprowadziłem przodków waszych z Egiptu; i przybyliście nad morze; Egipcjanie ścigali przodków waszych na rydwanach i konno aż do Morza Czerwonego. 7 Wołali wtedy do Pana, i rozciągnął gęstą mgłę między wami i Egipcjanami, po czym sprowadził na nich morze - i okryło ich. Widzieliście własnymi oczami, co uczyniłem w Egipcie. Potem przebywaliście długi czas na pustyni. 8 Zaprowadziłem was później do kraju Amorytów, mieszkających za Jordanem; walczyli z wami, lecz Ja dałem ich w wasze ręce. Zajęliście wtedy ich kraj, a Ja wyniszczyłem ich przed wami. 9 Również powstał Balak, syn Sippora, król Moabu, i walczył z Izraelem. Posłał też i wezwał Balaama, syna Beora, by wam złorzeczył. 10 Lecz Ja nie chciałem słuchać Balaama: musiał on was błogosławić, a Ja wybawiłem was z jego ręki. 11 Przeprawiliście się następnie przez Jordan i przyszliście do Jerycha. Mieszkańcy Jerycha walczyli z wami, a również Amoryci, Peryzzyci, Kananejczycy, Chetyci, Girgaszyci, Chiwwici i Jebusyci, lecz wydałem ich w wasze ręce. 12 Wysłałem przed wami szerszenie, które wypędziły przed obliczem waszym dwu królów amoryckich. Nie dokonało się to ani waszym mieczem, ani łukiem. 13 Dałem wam ziemię, około której nie trudziliście się, i miasta, których wyście nie budowali, a w nich zamieszkaliście. Winnice i drzewa oliwne, których nie sadziliście, dają wam dziś pożywienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie w Nowym Testamencie jest mowa o szerszeniach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja z kolei nie zapomnę jak byłem z ojcem zbierac gruszki. Rosły sobie takie grusze bezpańskie, przy polnej drodze, ale do rzeczy. Miałem może z 12 lat, na leżących gruszkach ucztowały sobie szerszenie. Ogromnie dużo ich było. Ojciec wybierał te dobre owoce, nie nadgryzione nie przejmując się zbytnio owadami. Ja z kolei ku jego zdziwieniu nie miałem odwagi w ogóle się tam zbliżyc.
Jak widac po latach, trochę mi się w głowie poprzewracało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Arturze, teraz to ja się mogę pośmiać ze spotkania.. niemniej jeszcze czuję jak bolało ;)
Szerszenie co roku sprawdzają przydatność mojego strychu do zamieszkania, spotykamy się często, bez wrogości, ale z respektem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam neutralne wspomnienia. Jak zbierałem jabłka w minisadzie przy domu, to na jednym z owoców siedział sobie właśnie taki pan w paski i jadł tak głośno, że było słychać chrupanie. Całkowicie nas ignorował i jak się najadł, to po prostu sobie poleciał mimo odległości między nami mniejszej niż metr. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Architektura budowli urokliwa , mieszkańcy mniej . Co roku goszczą u mnie w pokoju [ raz 7 ] wpadłam w panikę i moje zwierzęta też . Pies i kot nawiali a ja .....potraktowałam je mało humanitarnie" Reid ".To już ostatni raz . Nauka nie idzie w las .Latarka przygotowana i nieproszonych gości wyproszę światłem z ciemności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostrzegłem, że galeria spowodowała powrót do wspomnień. Z tego co widzę, raczej bez sentymentu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.