Facebook Google+ Twitter

"Szeryf internetu" chce wyjechać z Polski. Palikot mu pomoże?

Janusz Palikot pojawił się w poniedziałek przed sklepem "Mikrus", znanego w całej Polsce sklepikarza Marka Obtułowicza. Właściciel zdobył popularność w internecie, ponieważ nagrywał okradających go "klientów".

Wczoraj przed sklepem spożywczym "Mikrus" pojawił się Janusz Palikot z wielkopolskimi politykami. Przyjechali oni wesprzeć znanego sklepikarza Marka Obtułowicza. Przed sklepem zorganizowali konferencję prasową. Jak powiedział Palikot: "to miejsce powinno być symbolem współczesnego patriotyzmu".

Sklep monopolowo-cukierniczy Mikrus działa na poznańskim Łazarzu od sześciu lat. O sklepikarzu zrobiło się głośno wiosną tego roku, gdy zamieścił w internecie nagrania z kradzieży w jego sklepie. Filmy stały się bardzo popularne, a sam Marek Obtułowicz zdobył miano "szeryfa internetu". Liczba kradzieży spadła. Niestety młodzi chuligani zaczęli wyżywać się na Panu Obtułowiczu, rzucali w niego butelkami i niszczyli regały w sklepie.

W sierpniu "szeryf internetu" powiedział, że nikt go nie zmusi do zamknięcia sklepu, ale w zeszłym tygodniu w swoim filmie wrzuconym na portal YouTube zapowiedział, że z końcem roku zamyka go i wyjeżdża z Polski. Prowadzenie interesu na poznańskim Łazarzu stawało się dla niego coraz bardziej niebezpieczne. Marek Obtułowicz czuje, że bandyci po prostu śmieją się z niego. Wiedzą, że przy takim prawie nikt nic nie może im zrobić.

W swoim ostatnim nagraniu sklepikarz oświadczył: "Ta cała elita polityczna, wielka k...wa wspaniała, doprowadziła do tego, że ja mówię wam: p...lę, mam to w d...ie!". Tymi słowami poruszył opozycyjnych polityków. Były wicemarszałek województwa wielkopolskiego z ramienia LPR, Przemysław Piasta zorganizował akcję poparcia dla Marka Obtułowicza.

W poniedziałek Janusz Palikot zorganizował briefing prasowy przed sklepem "Mikrus". Mały sklep wypełnił się dziennikarzami. Palikot stwierdził, że "każdy z obywateli, który czuje się patriotą, powinien dziś stanąć przy tym człowieku i go poprzeć. Panie Marku, jest pan wspaniały, ważny dla wielu ludzi! Zostawię panu numer mojej komórki". Zapowiedział również, że razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. "Egzekucja prawa zawiodła, to klęska całego systemu sprawiedliwości. My - politycy i obywatele - powinniśmy się wspierać w takich przypadkach" - dodał Janusz Palikot.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje, że się Pani mój artykuł podoba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szeryf internetu powinien pogonić Palikota . Chce się wygrzać w jego blasku a i tak nic nie pomoże .
Art fajny , ciekawy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.